Dziś Michał Prószyński pełnomocnik komitetu Prawa i Sprawiedliwości na Woli złożył dokumenty do rejestracji listy kandydatów PiS do Rady Dzielnicy Wola m. st. Warszawy. O mandaty powalczy 35 kandydatów, po siedmiu w każdym okręgu. Listy to prawdziwa mieszanka młodości i doświadczenia. Znaleźli się na nich aktywni samorządowcy, przedsiębiorcy i urzędnicy. Nie zabrakło też przedstawicieli młodego pokolenia, studentów i absolwentów najlepszych warszawskich uczelni.

W okręgu nr 1 obejmującym m. in. Koło liderem jest Maciej Wyrzykowski, radny Woli od 2014 roku, Przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Ochrony Środowiska. W przeszłości był on wiceprzewodniczącym warszawskiego Forum Młodych PIS, a teraz jest także skarbnikiem partii w dzielnicy. Jedynką w okręgu nr 2 na Odolanach jest Agata Pruszczyńska, w przeszłości działaczka opozycji demokratycznej, m. in. grup oporu.  W okręgu 3 obejmującym Młynów listę otwiera Piotr Milowański, radny dzielnicy Wola od 2010 roku. Liderem listy w okręgu nr 4 (Nowolipki) jest Patryk Wyczółkowski jeden z liderów warszawskiego Forum Młodych PiS i dyrektor biura poselskiego Jarosława Krajewskiego. Przykładem otwarcia się PiS na nowe środowiska jest z kolei Żaneta Łakomska, jedna z mieszkanek Piaskowej 9, o której problemach nie tak dawno pisaliśmy. W ostatnim okręgu nr 5 na Mirowie listę otwiera Jan Nowak, członek założyciel Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący klubu radnych PIS na Woli i były przewodniczący Rady Dzielnicy.

– To bardzo mocne listy – mówi Michał Prószyński, pełnomocnik PiS na Woli. – Zbudowaliśmy silną drużynę, która ma szanse pokonać Platformę Obywatelską rządzącą od trzech kadencji na Woli. Wola bardzo potrzebuje zmiany. – dodaje dyrektor biura poselskiego ministra Mariusza Kamińskiego, prezesa warszawskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

A oto kompletne listy PIS do Rady Dzielnicy Wola:

Okręg 1 (Koło)

 1. Wyrzykowski Maciej
 2. Prorok Aleksandra
 3. Gajda Wioletta
 4. Jaskulska Elżbieta
 5. Kozłowski Jan
 6. Burski Paweł
 7. Radzio Kryspin

Okręg 2 (Odolany)

 1. Pruszczyńska Agata
 2. Wielopolski Paweł
 3. Szydłowska Joanna
 4. Adasiak Barbara
 5. Jęda Krzysztof
 6. Jaskulski Krzysztof
 7. Żurawski Piotr

Okręg 3 (Młynów)

 1. Milowański Piotr
 2. Kuchta Paweł
 3. Jankowski Karol
 4. Dzwonek Grażyna
 5. Wałachowska Anna
 6. Dudek Janina
 7. Jurkiewicz Adrian

Okręg 4 (Nowolipki)

 1. Wyczółkowski Patryk
 2. Lewandowski Jarosław
 3. Łakomska Żaneta
 4. Zakrzewski Waldemar
 5. Kowalczyk Elżbieta
 6. Karpowicz Zenon
 7. Kucharska Maria

Okręg 5 (Mirów)

 1. Nowak Jan
 2. Kaliszewski Piotr
 3. Zagórna Anna
 4. Drzewiński Jacek
 5. Stępczyński Robert
 6. Orzeł Halina
 7. Bocianowicz Agnieszka

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!