W okresie letnim wolskie place zabaw są mocno oblegane. Mieszkańcy sygnalizują, że wymagają one kompleksowej rewitalizacji, m.in. pod względem niezbędnych napraw i poprawy bezpieczeństwa.

Odpowiadając na potrzeby tych najmniejszych mieszkańców naszej Dzielnicy złożyliśmy interpelację do Zarządu Dzielnicy z prośbą o przeprowadzenie w najbliższym czasie przeglądu stanu placów zabaw na Woli i jeśli to możliwe dokonanie najpilniejszych konserwacji. Dla nas jako radnych kluczowe jest bezpieczeństwo wolskich dzieciaków. – komentuje Radna Aleksandra Prorok.

Warszawa jako stolica Polski powinna zapewniać najmłodszym miejsca, w których mogą spędzać czas na świeżym powietrzu. Niestety wolskie place zabaw pozostawiają wiele do życzenia. Na wielu z nich nie ma monitoringu, ławki nie były wymieniane od kilku lat, brakuje zadaszeń od słońca, a piaskownice przypominają kuwetę dla kota.

Wolskiemu ZGNowi powinno wejść w nawyk przeprowadzanie okresowych przeglądów wyposażenia zarządzanych przez niego obszarów. Prewencyjny przegląd ławek i innych elementów wolskich placów zabaw, umożliwi wykonanie na czas niezbędnych napraw. – dodaje Radny Jarosław Lewandowski

W opinii szefa Klubu Radnych PiS Wola, Karola Jankowskiego konieczne jest przygotowanie programu inwestycyjnego na przyszły rok dotyczącego rewitalizacji placów zabaw. Wolscy samorządowcy mają świadomość, że w ostatnim czasie Zakład Gospodarowania Nieruchomościami Wola realizuje ważne dla mieszkańców projekty, między innymi rewitalizację wolskich podwórek. Natomiast takich działań w skali dzielnicy jest nadal za mało. Stan placów zabaw na Woli przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo dzieci. W tym temacie nie można czekać.

Blisko 0,5 mld zł nadwyżki budżetowej w m.st. Warszawa mogłoby zostać choć w drobnym procencie przeznaczone na inwestycje w bezpieczne place zabaw dla warszawskich dzieci i ich rodziców. Apelujemy do Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, ale również do Burmistrza Dzielnicy Wola Krzysztofa Strzałkowskiego by te środki finansowe przeznaczyć na projekt odpowiadający na realne potrzeby mieszkańców.  – podsumowuje radny Jankowski.

Fot. TVP3Warszawa.

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!