Kompleksowa przebudowa ul. Obozowej, bezpieczny przystanek tramwajowy Magistracka, poprawa bezpieczeństwa przy przejściu dla pieszych obok Szkoły Podstawowej nr 236, progi zwalniające przy ul. Dzielnej, naziemne przejścia dla pieszych przy PDT Wola czy rewitalizacja placów zabaw –  to konkretne rozwiązania, o które apelują radni PiS Wola.

Od miesięcy radni PiS Wola zabiegają o kompleksową przebudowę ul. Obozowej. Zamiast tego mieszkańcy dostali ochłapy w postaci remontu torowiska. Co niestety nie przełożyło się na zwiększenie bezpieczeństwa w tym rejonie. Wysokie krawężniki, czy nowo wysypany żwirek utrudniają utrzymanie równowagi przy wsiadaniu, czy wysiadaniu z tramwaju.

Apelujemy do Prezydenta Trzaskowskiego i Burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawy Krzysztofa Strzałkowskiego, by 0,5 mld zł nadwyżki w budżecie m.st. Warszawy przeznaczyć na inwestycje w bezpieczeństwo. Mam tutaj na myśli projekty, które odpowiadają na realne potrzeby mieszkańców tj. kompleksowa przebudowa ul. Obozowej – w ostatnim czasie doszło do kolejnych niebezpiecznych sytuacji m.in. w okolicy przystanku tramwajowego Magistracka-  renowacja i remonty wolskich placów zabaw, czy zahamowanie szybkiego ruchu na ul. Syreny i św. Wojciecha na wolskim Młynowie. – komentuje radny Karol Jankowski.

Mieszkańcy nie powinni bać się przechodzić przez przejścia dla pieszych. W wielu miejscach na Woli niezbędne są doświetlenia, progi zwalniające, czy zastosowanie innych rozwiązań ograniczających prędkość. Przykładem może być przejście dla pieszych w okolicach Szkoły Podstawowej nr 236 przy ul. Elekcyjnej, które wymaga pilnych działań. Dla nas jako radnych bezpieczeństwo mieszkańców jest priorytetem.– dodaje radna Aleksandra Prorok

Jak wskazują radni, od lat mieszkańcy czekają również na przebudowę skrzyżowania przy ul. Wolskiej i ul. Młynarskiej, przy dawnym PDT Wola, a co za tym idzie likwidację obskurnych, napawających wielu strachem, podziemnych przejść dla pieszych. Również w tym zakresie władze Dzielnicy nie zabiegają o szybsze przeprowadzenie prac.

Bezpieczne ulice w Warszawie to droga do spokoju mieszkańców. Jako klub radnych PiS Wola chcemy by mieszkańcy przechodząc przez przejście dla pieszych przy ul. Dzielnej, w okolicach Kościoła św. Augustyna nie bali się o swoje życie i zdrowie. Wspólnie z radnym Jarosławem Lewandowskim zabiegamy o poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie. – dodaje radny Patryk Wyczółkowski.

Jak podsumowuje Michał Grodzki, bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy zaczyna się tuż przy miejscu zamieszkania. To dobrze zaprojektowane przystanki, przejścia dla pieszych czy rozwiązania spowalniające lokalny ruch samochodów. Jako radny sejmiku wspieram takie rozwiązania w przestrzeni warszawskich dzielnic, a jako kandydat na senatora obiecuje, że będę zgłaszał rozwiązania dla samorządów i mieszkańców aby mogli zadbać o swoje bezpieczeństwo. W tych miejscach z których korzystają najczęściej, codziennie.

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!