Dziś kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki oraz samorządowcy z Woli (radny dzielnicy  Maciej Binkowski), Bemowa (burmistrz Michał Grodzki, radni Adam Niedziałek i Zbigniew Chmiel) oraz Włoch (radna Warszawy Katarzyna Kostyra) sprzeciwili się planom zwężenia ul. Górczewskiej. 

– Ul. Górczewska to jeden z ważniejszych kanałów komunikacyjnych Bemowa i Woli. Komfort przejazdu po budowie metra miał się zwiększyć, a nie zmniejszyć  – powiedział burmistrz Bemowa Michał Grodzki.

Maciej Binkowski, radny dzielnicy Wola: – Plan zwężenia ulicy był przygotowywany zza biurka. Brak w nim decyzji o budowie P+R i parkingów podziemnych. Mieszkańcy w zdecydowanej większości sprzeciwiają się tej propozycji.

– Jest to pomysł nie do zaakceptowania. Wpisuje się w politykę realizowaną przez Platformę Obywatelską w Warszawie – politykę upokarzania kierowców i pasażerów autobusów – powiedział podczas konferencji Patryk Jaki. –  Zwęża się w Warszawie pasy ruchu, likwiduje się miejsca parkingowe, stawia się słupki.

– Jeśli zostanę prezydentem m.st. Warszawy te plany wyrzucę do śmietnika. Musimy z tych szalonych planów zrezygnować – zadeklarował Jaki.

Wiceminister podkreślił też, że wiele lat walczono o szerszą ul. Górczewską. Plany zwężenia tej ulicy de facto te starania i zaangażowane środki przekreślają.

 

 

 

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!