5 sierpnia na Skwerze Pamięci u zbiegu alei „Solidarności” i ulicy Leszno na Woli odbyły się uroczystości upamiętniające Rzeź Woli –masową eksterminację 50 tys. mieszkańców podczas Powstania Warszawskiego. W Uroczystościach udział wzięli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości poziomu centralnego, jaki i reprezentanci wolskich i warszawskich struktur.  

Wieńce przy Pomniku Ofiar Rzezi Woli złożyli m.in. przedstawiciel Prezydenta RP, posłowie na Sejm z klubu Prawa i Sprawiedliwości Ewa Tomaszewska i Małgorzata Gosiewska, senator Jan Żaryn, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera, przedstawiciele klubu radnych PiS w Radzie Warszawy (m.in. Paweł Terlecki) i Rady Dzielnicy Wola (m.in. Maciej Binkowski) oraz zastępca burmistrza dzielnicy Bemowo Błażej Poboży. W imieniu prezesa Jarosława Kaczyńskiego kwiaty pod pomnikiem złożyli członkowie Forum Młodych PiS w Warszawie.

Po uroczystości odbył się tradycyjny Marsz Pamięci, który wyruszył spod pomnika u zbiegu ulicy Leszno i alei „Solidarności”, następnie przeszedł ulicami Okopową, Wolską, Redutową, aż do cmentarza Powstańców Warszawy. W Marszu wziął udział także kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta Warszawy, z rozmowy z którym chętnie skorzystali uczestniczący w marszu warszawiacy.

 

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!