Na dzisiejszej sesji rady dzielnicy Wola radni klubu Prawo i Sprawiedliwość złożyli wniosek  o odwołanie z funkcji wiceburmistrza Adama Hacia (Platforma Obywatelska). Powodem jest najgorsza od wielu lat realizacja inwestycji w dzielnicy. Pod wnioskiem podpisała się również radna niezależna Aneta Skubida.

Adam Hać pełni funkcje od 2014 roku. To pod jego bezpośrednim zwierzchnictwem znajduje się Wydział Infrastruktury dla dzielnicy. Jak wynika z danych o wykonaniu budżetu dzielnicy za rok 2017 z 58 milionów złotych przekazanych na realizacje inwestycji wydanych zostało zaledwie 27 milionów. Tak fatalnych wskaźników nie było od dawna. 

– Skuteczne wykonanie inwestycji w dzielnicy przerosło możliwości organizacyjne burmistrza Hacia – mówi w rozmowie z nami radny Prawa i Sprawiedliwości Michał Prószyński. – Kolejne inwestycje są opóźnione lub były oddawane z opóźnieniem, jak chociażby budowa ulicy Szańcowej, budowa szkoły na Odolanach, budowa żłobka przy ulicy Ciołka czy budowa przedszkola przy ulicy Boguszewskiej – wylicza radny Prószyński. –  Czas zastanowić się, czy dalsze sprawowanie przez Adama Hacia funkcji wiceburmistrza leży w jakimkolwiek interesie mieszkańców. Każdy kolejny dzień jego urzędowania to utrata dziesiątek tysięcy złotych niewykorzystanych na rozwój naszej dzielnicy.

Kluczową sprawą, z którą nie poradził sobie burmistrz Hać jest budowa Wolskiego Centrum Kultury. Jeszcze w 2015 roku władze dzielnicy hucznie zapowiadały ukończenie do 2018 roku tej wartej blisko 16 milionów złotych inwestycji. Dziś już wiemy, że termin nie zostanie dotrzymany. Budowa Wolskiego Centrum Kultury to niekończąca się opowieść – najpierw wolski ratusz miał problemy z wyborem lokalizacji, a następnie nie potrafił skutecznie sporządzić dokumentacji technicznej. Przy ulicy Elekcyjnej, gdzie ostatecznie ma być zlokalizowane Wolskie Centrum Kultury, nie została wbita nawet łopata.

Nieskuteczne wykonanie budżetu to nie tylko problem Woli. Podobne problemy występują również w innych dzielnicach, jak chociażby w Wilanowie. 

Wygląda na to, że Platformie Obywatelskiej rządzącej Warszawą od trzech kadencji brakuje pomysłów na rozwój miasta. Przypomnijmy, że w 2016 roku za równie nieskuteczne wykonanie inwestycji z funkcji wiceprezydenta miasta stołecznego Warszawy został odwołany Jacek Wojciechowicz. Czy Adama Hacia czeka podobny los, co byłego już partyjnego kolegę?

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!