Karol Jankowski, radny dzielnicy Wola i członek zarządu Forum Młodych PiS Warszawa, skierował interpelację do burmistrza Woli, w której poprosił o stworzenie murali związanych z wolnymi elekcjami.

– Murale miałyby prezentować szlachtę podążającą na Pole Elekcyjne, uwzględniając kontekst historyczny i geograficzny. W interpelacji zaproponowałem ogłoszenie konkursu na projekt murali, a potem osobnego zamówienia publicznego na wykonanie (realizację) zwycięskiego projektu –  podkreśla Karol Jankowski.

W interpelacji radny przedstawił propozycje kilku miejsc wzdłuż ul. Elekcyjnej, przypominających rolę tego ciągu komunikacyjnego w historii wolnych elekcji w I Rzeczpospolitej.

Jankowski wskazał także przykładowe wizerunki i obrazy, które mogłyby być dołączone do konkursu i posłużyć za przykład stworzenia murali na ul. Elekcyjnej oraz propozycje dotyczącą możliwego postępowania, zakresu i kryteriów oceny oferty dla autorów.

– Warto też przypomnieć, że na naszej dzielnicy co roku w czerwcu, w parku Moczydło odbywa się piknik „Królewska Wola – tutaj wybierano królów”. Jest to dla Nas – zarządu i radnych dzielnicy Wola m.st. Warszawy motywacja do podjęcia kroków związanych z powstaniem kolejnych historycznych murali – dodaje wolski radny PiS.

Pełna treść interpelacji dostępna jest TU.

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!