Na Woli na wniosek Radnych Prawa i Sprawiedliwości została zwołana sesja nadzwyczajna ws. zmian w komunikacji miejskiej po otwarciu nowych stacji – Ulrychów i Bemowo, II linii warszawskiego metra. Radni sprzeciwiają się niekorzystnym zmianom, które ZTM chce wprowadzić już od 16 lipca. Radni PiS od 3 miesięcy walczą o zachowanie takich linii jak: 171, 190, 109, 149, 154, 201 i 167 na niezmienionych trasach.

Od kwietnia radni informowali mieszkańców o planach ZTM, zachęcając do zgłaszania uwag podczas konsultacji społecznych i wyrażenia swojego sprzeciwu. Radni Aleksandra Prorok i Karol Jankowski pisali również interpelację z prośbą o przeprowadzenie kolejnych stacjonarnych spotkań z mieszkańcami w tej sprawie.

Z inicjatywy klubu PiS, Rada Dzielnicy podczas majowej sesji przyjęła również stanowisko, w którym sprzeciwiła się planowanym, niekorzystnym zmianom w komunikacji miejskiej. – Bulwersuje fakt, że Zarząd Transportu Miejskiego nie wziął pod uwagę ani głosu mieszkańców wyrażonego podczas konsultacji społecznych, ani naszych postulatów jako Radnych Dzielnicy Wola – mówi szef Klubu Radnych PiS Wola, Karol Jankowski.

Radna Aleksandra Prorok dodaje, że otwarcie nowej stacji II linii metra – Ulrychów nie może oznaczać likwidacji kluczowych dla mieszkańców linii autobusowych. – Metro jest najszybszym środkiem transportu, jednak nie dojeżdża wszędzie. Z autobusów tj.: 171, 190, 149 i 167 korzystają osoby starsze, z niepełnosprawnościami, rodzice z dziećmi, dla których liczne przesiadki są problemem. Mieszkańcy muszą mieć alternatywę – mówi.

Radni PiS Wola zabiegali również o utworzenie linii zastępczej 155. ZTM połowicznie wziął pod uwagę ten postulat. Dlatego też podczas sesji nadzwyczajnej Radni zaapelowali o modyfikację. ZTM chce, by linia rozpoczynała trasę na pętli „Zajezdnia Wola”, skąd autobusy wyruszą w kierunku Torwaru. W opinii radnych przystankiem początkowym powinno być Koło – w okolicy Bazaru na Kole, dalej przejazd ul. Księcia Janusza, następnie ul. Górczewską w kierunku ul. Młynarskiej. Zmiana ta poprawi komfort podróży większej liczby mieszkańców Woli m.in. z takich obszarów dzielnicy jak: Koło, Ulrychów i Młynów.

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!