Radni Platformy Obywatelskiej i lokalnego ugrupowania „Kocham Włochy”  kolejny raz nie pojawili się na Sesji Rady Dzielnicy Włochy. Zbulwersowani Mieszkańcy przynieśli ze sobą tekturową podobiznę Burmistrza Wąsowicza, którą następnie wywieziono z sali obrad na taczce.

W dniu 15 października Rada Dzielnicy podjęła kolejną – szóstą już próbę kontynuowania sesji przerwanej w dniu 27.08.2018 r.. Tego dnia po głosowaniu w sprawie odwołania Burmistrza grupa radnych opuściła sesję i zrywając kworum uniemożliwiła odczytanie wyników i ogłoszenie, że Michał Wąsowicz został odwołany z funkcji Burmistrza Dzielnicy. Od tego czasu Rada Dzielnicy jest sparaliżowana, gdyż radni koalicji Platformy i Obywatelskiej oraz komitetu o przewrotnej nazwie „Kocham Włochy” bojkotują wszystkie jej posiedzenia.

– Radni popierający Michała Wąsowicza i zarząd dzielnicy narzucony przez Hannę Gronkiewicz-Waltz od blisko dwóch miesięcy paraliżują prace rady lekceważąc swój podstawowy obowiązek, jakim jest uczestnictwo w sesjach. Tym samym uniemożliwiają zajęcie się poważnymi sprawami, takimi jak budżet na 2019 r., miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Okęcia czy stanowisko w sprawie podwyżek dla pracowników oświaty. Mamy nadzieję, że 21 października wyborcy postawią na ludzi, którzy chcą uczciwie pracować, a nie z uporem godnym lepszej sprawy bronić jedynie swoich stanowisk – powiedział Christian Młynarek, Pełnomocnik PiS w Dzielnicy Włochy.

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!