Doświetlenie przejść dla pieszych to jeden z priorytetów w programie zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom dzielnicy.

W ostatnich tygodniach Zarząd Dróg Miejskich zapowiedział doświetlenie dwunastu nowych lokalizacji na terenie Włoch, m.in. przy ulicach: Chrobrego (3), Chrościckiego (3), ale również Instalatorów (1), czy 1 Sierpnia (5).

– Na wspomnianych przejściach, często spowitych ciemnościami i tonących w mroku, systematycznie pojawia się nowoczesne oświetlenie LED. Przykładem może być chociażby ul. Potrzebna, gdzie w zeszłym roku nowe światła – na podwójnym wysięgniku – zdecydowanie poprawiły widoczność i bezpieczeństwo osób poruszających się po pasach –mówi Krzysztof Pączkowski, radny dzielnicy Włochy,  również członek dzielnicowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. Jego zdaniem, podobnie jak w przypadku ul. Potrzebnej i realizowanych tu projektów w ramach budżetu partycypacyjnego, także w 2017 roku z puli zgłoszonej przez mieszkańców powinno pojawić się doświetlenie dwóch nowych lokalizacji na ul. Popularnej (przy skrzyżowaniach z ul. Krańcową i Wilczycką).

– Po moich interpelacjach, które zgłosiłem na prośbę mieszkańców dzielnicy, ZDM zobowiązał się też w przyszłym roku wdrożyć podobne projekty w odniesieniu do bardzo uczęszczanych przejść – na ul. Sympatycznej, tuż przy projektowanym parku Ogrody Kosmosu i ul. Cegielnianej, przy przychodni lekarskiej – dodaje radny Krzysztof Pączkowski. Według niego, oprócz doświetlenia przejść dla pieszych, bardzo ważnym elementem jest także odpowiednie wyeksponowanie znaków drogowych, sygnalizujących miejsce w którym należy zachować wyjątkową ostrożność.

– Nie można pominąć faktu, że w obu wspomnianych przypadkach (ul. Sympatyczna i Cegielniana – przyp. red.) mamy do czynienia z bardzo ruchliwym ciągiem komunikacyjnym, łączącym Stare i Nowe Włochy – gdzie oprócz ruchu aut osobowych i komunikacji miejskiej, wytyczona jest jedna z dróg dla obsługi ciężkiego sprzętu z rejonu przemysłowego Odolan – podkreśla radny dzielnicy Włochy.

Fot. Doświetlone przejście dla pieszych przy ul. Potrzebnej we Włochach

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!