Sympatycy jednośladów mają szczególne powody do zadowolenia. Kolejna stacja Veturilo, znacznie usprawniająca komunikację w dzielnicy pojawiła się u zbiegu ulic Kleszczowej i Krańcowej, obok zajezdni autobusowej.

Tym samym mieszkańcy korzystający z sieci rowerów miejskich we Włochach będą mogli zdecydowanie łatwiej i szybciej dotrzeć nie tylko do innych stacji zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie, ale również wygodniej podróżować w kierunku ościennych dzielnic.

-Porozumienie z Zarządem Dróg Miejskich w sprawie uruchomienia nowej stacji Veturilo podpisałem na początku grudnia 2016 roku – mówi Christian Młynarek, wiceburmistrz dzielnicy Włochy.

Jego zdaniem nowa lokalizacja świetnie uzupełnia dotychczasową sieć, choć oczywiście potrzeby – wraz z dynamicznie rosnącą grupą użytkowników jednośladów – są zdecydowanie większe.

Podobnie uważa Krzysztof Pączkowski, radny Włoch i wiceprzewodniczący dzielnicowej Komisji Ładu Przestrzennego i Ochrony Środowiska. Według niego, przy projektowaniu nowych stacji warto rozważyć miejsca, które już niedługo będą tętnić nowym życiem.

-Przywracamy mieszkańcom bardzo atrakcyjne tereny zielone, które już w przyszłym roku będą pełnić funkcję rekreacyjno-sportową na pograniczu Starych i Nowych Włoch. Stąd zgłoszona już przeze mnie propozycja, aby tuż obok projektowanego parku Ogrody Kosmosu, u zbiegu ulic Sympatycznej i Plastycznej (również w bliskim sąsiedztwie placówek handlowych – przyp. red.) ulokować kolejną stację Veturilo – mówi Krzysztof Pączkowski.

Według niego, nowa stacji doskonale włączyłaby się w sieć już istniejących punktów: na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ul. Popularnej, przy dworcu PKP Włochy, czy w końcu uruchomionej właśnie lokalizacji u zbiegu ulic Kleszczowej i Krańcowej.

-Trzeba też wspomnieć o możliwościach, jakie dałoby połączenie nowej stacji z już istniejącym tego typu obiektem przy wiadukcie w Al. Jerozolimskich (Miasteczko Orange – przyp. red.) – na styku węzła przesiadkowego komunikacji miejskiej i szybkiej kolei – podkreśla radny dzielnicy.

-Ta stacja mogłaby powstać pod koniec 2018 roku, już po realizacji projektu parkowego Ogrody Kosmosu. Wówczas na obrzeżach tej inwestycji będą lokowane nowe obiekty zgłaszane przez mieszkańców po konsultacjach społecznych – dodaje Christian Młynarek.

(zdj. Stacja rowerów Veturilo przy skrzyżowaniu ulic Kleszczowej i Krańcowej)   

Fot. Veturilo – Nextbike Polska

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!