Podczas ostatniej sesji rady Dzielnicy Włochy, która odbyła się 9 kwietnia Burmistrz Michał Wąsowicz został odwołany z pełnionej funkcji. Projekt uchwały o jego odwołanie złożyli radni klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Obecna sytuacja to wynik braku lojalności Michała Wąsowicza, co doprowadziło do utraty zaufania do niego przez warszawskie struktury Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej, w grudniu ubiegłego roku, Wąsowicz został wyrzucony z PiS. O sprawie pisaliśmy na naszym portalu w grudniu. 

Wśród przyczyn złożenia wniosku o odwołanie burmistrza radni PiS wskazali m.in. fatalne wykonanie budżetu inwestycyjnego, problemy związane z budową ulic oraz liczne wątpliwości przy przekazywaniu zarządu nad kamienicami zarządzanymi dotąd przez miasto i toczącymi się w tych sprawach prokuratorskimi śledztwami.

– Zarząd Dzielnicy pod przewodnictwem Burmistrza Michała Wąsowicza nie mógł funkcjonować prawidłowo. Na przykład w marcu burmistrz nie zwołał ani jednego posiedzenia zarządu, przez co wiele spraw mieszkańców nie mogło być rozpatrzonych. Takie postępowanie uważamy za ucieczkę od wypełniania obowiązków ciążących na funkcji burmistrza – komentuje sprawę Christian Młynarek (PiS), dotychczasowy zastępca burmistrza we Włochach. Zgodnie z prawem odwołanie burmistrza jest równoznaczne z odwołaniem całego obecnego Zarządu Dzielnicy, w skład którego wchodzili także Christian Młynarek (PiS) oraz Jerzy Kowaliszyn (Porozumienie dla Włoch).

W wyniku braku efektów rozmów, mających na celu stworzenie nowej koalicji w Radzie Dzielnicy Włochy, Przewodniczący Rady Andrzej Krupiński (PiS) ogłosił przerwę w obradach do 24 kwietnia.

Fot. Warszawski PiS – Włochy – strona w serwisie Facebook

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!