Działalność partii politycznych nie musi ograniczać się do sporów o kształt państwa. Czasami warto wykorzystać partyjne struktury i dostępne środki komunikacji do pomocy tym, którzy jej akurat potrzebują – niezależnie od różnic światopoglądowych i barier dzielących nasze społeczeństwo.

Z prośbą o pomoc zwróciła się do naszej organizacji p. Ewa Łotocka-Murawa – córka Powstańca Warszawskiego, działaczka Solidarności na Forum Uniwersytetu Warszawskiego, mieszkanka Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy. Córka Pani Ewy – Pani Agnieszka Murawa-Klaczyńska na początku tego roku przegrała heroiczną walkę o życie z chorobą nowotworową i osierociła trójkę dzieci. Pani Ewa Murawa (babcia dziewczynek) oraz jej mąż, którzy obecnie opiekują się wnuczkami, sami zmagają się z poważną chorobą nowotworową, a kosztowne leczenie ich córki już wcześniej pochłonęło ogromne siły i środki finansowe tych starszych ludzi, którzy do dzisiaj zmuszeni są spłacać zaciągnięte wówczas kredyty.

Jak mówi koordynator tej akcji – Christian Młynarek – rodzina potrzebuje wsparcia w wielu dziedzinach życia. W tej chwili środki finansowe są potrzebne przede wszystkim na dokończenie edukacji najstarszej z córek, która musi opłacić ostatni semestr studiów. Ta młoda kobieta będzie kiedyś głową rodziny i zdobycie przez nią wyższego wykształcenia da jej szansę na spokojne życie, a ponadto pozwoli na zaopiekowanie się młodszym rodzeństwem.

Gorąco apelujemy do udzielenia pomocy tej Rodzinie.  Wpłat można dokonywać na konto:

Fundacja im. ks. prof. Ryszarda Rumianka

Rybnicka 27, 02-405 Warszawa

BOŚ BANK 97 1540 1157 2115 8272 5685 0002

Koniecznie z dopiskiem „Darowizna dla Rodziny Murawów”

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!