Radni Prawa i Sprawiedliwości w Wilanowie alarmują! Dzielnica ma najgorsze procentowe wykonanie budżetu inwestycyjnego w całej Warszawie. Mimo to, Rada Dzielnicy głosami radnych PO przyjęła sprawozdanie z wykonania budżetu za 2017 rok.

Wykonanie budżetu inwestycyjnego na poziomie 33% (wydano 28 mln z 85) to najgorszy wynik w stolicy. Radni PiS wskazują na kilka powodów takiej sytuacji. – Pod koniec 2017 roku Zarząd Dzielnicy zawnioskował o przesunięcie w sumie 35 mln na 2018 rok, ponieważ nie był w stanie zrealizować inwestycji związanych m.in. z remontami i budową ulic w Wilanowie Zielonym i Miasteczku Wilanów – wylicza radna PiS Joanna Szubińska-Piszczek. Dodaje, że na kolejny rok zostały przesunięte także realizacje takich inwestycji jak rozbudowa pierwszej szkoły w Miasteczku Wilanów, budowa drugiej szkoły w Miasteczku Wilanów, czy budowa żłobka w Miasteczku Wilanów.

Dodatkowo, nieporadność Zarządu Dzielnicy poskutkowało stratą 22 mln złotych – Dzielnica nabyła działki pod drugą szkołę w Miasteczku Wilanów w dniu 29.12.2017 roku, ale nie zdążyła wykonać tego dnia przelewu. Podobnie stało się ze środkami na zakup gruntu pod miejski park przy Ratuszu, który nie doszedł do skutku mimo podobno zakończonych negocjacji z prywatną firmą.

Fot. Oficjalna strona Urzędu m.st. Warszawy

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!