Klubowi Radnych PO w Wilanowie wchodzi już w nawyk „podkradanie” projektów stanowisk Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Właśnie zgłosili na lipcową sesję projekt stanowiska w sprawie połączenia Kępy Zawadowskiej z ul. Przyczółkową jako… swój. W bardzo skromnym, jednozdaniowym uzasadnieniu kopiowane są argumenty Klubu Radnych PiS (odciążenie ul. Vogla, dojazd do Południowej Obwodnicy Warszawy) podnoszone podczas poprzednich sesji. 

Po raz pierwszy projekt stanowiska w sprawie lepszego skomunikowania Wilanowa Zielonego z jedną z głównych ulic w dzielnicy Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość zgłosił na sesję w listopadzie zeszłego roku. Przewodniczący Rady Hubert Królak nie wprowadził tego projektu stanowiska do porządku obrad. Podczas sesji głos zabrał burmistrz Ludwik Rakowski. Słowa, które głównie padały w jego wypowiedzi to: nie da się,  niemożliwe, niewykonalne. Radni PiS w ustne zapewnienia burmistrza nie uwierzyli. Chcieli profesjonalnej analizy. Dlatego zawnioskowali o takową w lutym bieżącego roku. Przewodniczący Rady Hubert Królak ponownie nie wprowadził projektu stanowiska Klubu Radnych PiS do porządku obrad. Ponownie z ust burmistrza Ludwika Rakowskiego padły słowa: nie ma możliwości, niemożliwy do wykonania, do tematu nie ma jak wrócić, kwestia jest skomplikowana.

W marcu bieżącego roku projekt stanowiska dotyczący analizy możliwości połączenia drogowego Kępy Zawadowskiej z ul. Przyczółkową pojawił się w porządku obrad połączonego posiedzenia Komisji Strategii i Planowania Przestrzennego oraz Inwestycji i Infrastruktury. Został zaopiniowany pozytywnie. Niestety przepadł on na sesji majowej głosami radnych Platformy Obywatelskiej. Teraz został zgłoszony jako ich pomysł. Jak można ocenić takie działania?  Chyba jest to po prostu brak elementarnej przyzwoitości. Radni PiS jednak nie poddają się. Złożyli interpelację, w której proszą Zarząd Dzielnicy o przesłanie wykonawcy Południowej Obwodnicy Warszawy oficjalnego zapytania ofertowego w powyższej sprawie.

 

Fot. Oficjalna strona Urzędu m.st. Warszawy

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!