W marcowym numerze bezpłatnego kwartalnika Urzędu Dzielnicy Wilanów granica między propagandą a informacją została przekroczona. Oburzenie wśród mieszkańców wywołało zamieszczenie wypowiedzi radnych tylko z jednego klubu: Platformy Obywatelskiej. 

W marcowym numerze bezpłatnego kwartalnika „Informator Wilanowski”, który finansowany jest z kieszeni podatników,  o dzielnicowych inwestycjach wypowiadają się po kolei radni PO. Radna Olga Skolimowska, przewodnicząca Komisji Edukacji i Wychowania mówi na temat budowy drugiej szkoły w Miasteczku Wilanów. – Tak się składa, że Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość złożył na sierpniową Sesję Rady Dzielnicy w zeszłym roku projekt stanowiska właśnie w tej sprawie. Radna Skolimowska zagłosowała przeciw wprowadzeniu tego stanowiska do porządku obrad. Natomiast radna Anna Świderska, przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych, Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego wypowiada się w sprawie korków w Al. Wilanowskiej. Chociaż komisja ta przez 3 lata nie podjęła żadnej uchwały dotyczącej odkorkowania tej ulicy. Jako radna nie złożyła też ani jednej interpelacji dotyczącej tego problemu – relacjonuje radna PiS  Joanna Szubińska-Piszczek..

– Niepokój budzi też nakład Informatora. Jest on dostępny w placówkach publicznych na terenie dzielnicy, jest wrzucany do skrzynek pocztowych mieszkańców i rozdawany na przystankach autobusowych – mówi dalej Szubińska-Piszczek. Wraz z klubową koleżanką Anną Drewniak złożyła interpelację, w której proszą Zarząd Dzielnicy o wyjaśnienie, czy Informator dystrybuowany jest na przystankach autobusowych przez pracowników Urzędu Dzielnicy czy przez zewnętrzną firmę. Jeśli przez zewnętrzną firmę, jaki jest koszt tej dodatkowej dystrybucji.

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!