Tegoroczne obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Wesołej związane były z odsłonięciem tablicy upamiętniającej Niezłomnych. Powstanie tablicy to wspólna inicjatywa mieszkańców i lokalnego komitetu PIS w Wesołej. 

Tablicę upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych, ufundowaną przez mieszkańców Warszawa Wesoła, odsłonięto 5 marca br. w Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wesołej – Starej Miłośnie, z inicjatywy Pani Elżbiety Nowosielskiej i Pani Krystyny Szyszko, Radnych PIS, księdza Prałata Krzysztofa Cylińskiego oraz Roberta Zapotocznego, Przewodniczącego Komitetu PIS w Wesołej.

Mszę Świętą, która rozpoczęła uroczystość, koncelebrował Ksiądz Biskup Marek Solarczyk. W homilii Biskup podkreślił szczególną rolę Żołnierzy Niezłomnych w latach powojennych, którzy zachowując tożsamość, patriotyzm i miłość do ojczyzny, niejednokrotnie zapłacili życiem. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Pan Zbigniew Zieliński, Pułkownik AK, Żołnierz Niezłomny, świadek historii osobiście walczący z okupantem i niemieckim, i sowieckim. Pan Pułkownik przypomniał o nauce patriotyzmu, honorze i wierności Rzeczpospolitej, jej trwaniu dla przyszłych pokoleń.

Apel poległych i salwę honorową oddali żołnierze z jednostki Wojska Polskiego w Wesołej pod dowództwem Pana Majora Tomasza Kluskowskiego. W uroczystości uczestniczyli również dyrektorzy szkół w Wesołej, przedstawiciele Straży Pożarnej i harcerze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. W imieniu mieszkańców i Komitetu PIS z Wesołej wystąpił przewodniczący Robert Zapotoczny.

 

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!