Radni i działacze Prawa i Sprawiedliwości z Wesołej zwrócili się do PKP z prośbą o budowę nowoczesnego dworca w ich dzielnicy. Petycję z blisko dwustoma podpisami złożyli na ręce Ministra Andrzeja Bittela. Odpowiedź z Ministerstwa Infrastruktury napawa optymizmem.

Jak tłumaczą radni PiS, w 20 lat po przyłączeniu Wesołej do Warszawy w dzielnicy wiele się zmieniło. Przede wszystkim znacząco wzrosła liczba mieszkańców. Podkreślają, że wielu z nich codziennie korzysta z transportu zbiorowego, zwłaszcza z Szybkiej Kolei Miejskiej.

– Tymczasem od kilkudziesięciu lat w Wesołej brakuje dworca – mówi przewodniczący PiS w tej dzielnicy Robert Zapotoczny. – Warto wspomnieć, że Wesoła miała już taki budynek na początku dwudziestego wieku oraz w okresie międzywojennym. A przecież to było 100 lat temu! – dodaje.

Przewodniczący wraz członkami i radnymi PiS postanowili więc zainteresować mieszkańców tą sprawą i zebrać podpisy na listach poparcia dla budowy dworca. Jak tłumaczą, chcieli w ten sposób nie tylko wesprzeć sąsiadów, ale też zachęcić do korzystania z transportu publicznego bardziej przyjaznymi warunkami podróżowania.

W odpowiedzi na pismo w sprawie budowy dworca, wiceminister Andrzej Bittel napisał, że dworzec kolejowy Warszawa Wesoła znajduje się wśród inwestycji planowanych przez PKP S.A. w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2024-2030.

– Jednocześnie informuję, że konkretne możliwości realizacyjne w odniesieniu do planowanych inwestycji dworcowych uzależnione będą przede wszystkim od dostępności dofinansowania zewnętrznego w tym środków UE w najbliższych latach – dodał.

Wnioskodawcy podkreślają, przystanek w ich dzielnicy już w 2018 r. obsługiwał ponad 4200 osób na dobę.

 

 

Wniosek o dworzec PKP w Warszawie Wesołej

Odpowiedz_na_wniosek wniosek o dworzec PKP w Warszawie Wesołej

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!