We wtorek 6 marca w resorcie infrastruktury o postępach w budowie Południowej Obwodnicy Warszawy rozmawiali dwaj dzielnicowi radni Prawa i Sprawiedliwości– Marcin Kurpios (Wawer) oraz Michał Szpądrowski (Ursynów). Radni poruszyli kwestie interesujące ich społeczność lokalną – filtrów w tunelu na Ursynowie oraz przejazdu pod ulicą Patriotów.

W wyniku zaniechań z czasów rządów Platformy Obywatelskiej w przetargu z 2013 r.  na budowę Południowej Obwodnicy Warszawy nie znalazły się zapisy mówiące o konieczności montażu filtrów.

Staramy się naprawić błędy naszych poprzedników i zapewnić mieszkańcom czystsze powietrze. Instalacja filtrów wymaga podłoża prawnego, odpowiednich analiz środowiskowych, także porealizacyjnych. To pierwsza tego typu inwestycja w Polsce. Dla rządu pieniądze nie są problemem  i chciałbym to jednoznacznie podkreślić – mówił nam po spotkaniu Michał Szpądrowski. Dodaje również, że jest przekonany o tym że filtry w tunelu się pojawią.

Przedstawiciele resortu zapewnili również, że analizują możliwość wykonania tunelu pod ulicą Patriotów.

– Nie wiadomo czy jest to możliwe z przyczyn technicznych – sytuacja będzie analizowana i spróbujemy znaleźć rozwiązanie dogodne dla Mieszkańców – mówi nam Marcin Kurpios z Rady Dzielnicy Wawer.

Dziękujemy pracownikom resortu oraz wiceministrowi Andrzejowi Bittelowi za owocne spotkanie!

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!