Warszawska radna Jolanta Kasztelan ogłosiła dziś swoją decyzję o opuszczeniu klubu Platformy Obywatelskiej i wstąpieniu do klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Warszawy. Jednocześnie radna Kasztelan poparła kandydata Zjednoczonej Prawicy Patryka Jakiego w wyborach na Prezydenta Warszawy.

Jako główny argument swojej decyzji radna podała brak zgody na kandydaturę Rafała Trzaskowskiego, który nie rozliczy afery reprywatyzacyjnej. Jednocześnie radna Kasztelan wyraziła przekonanie, że takiego rozliczenia może dokonać wyłącznie minister Patryk Jaki.

– Uważam, że pan Patryk Jaki jest jedyną szansą na uczciwą Warszawę. Apeluję do wszystkich dotychczasowych wyborców Platformy Obywatelskiej o poparcie Patryka jakiego w nadchodzących wyborach samorządowych.

Powodami wystąpienia z Platformy Obywatelskiej według radnej był także brak konkretnego programu i nieustające ataki na obóz rządzący.

– Bardzo serdecznie dziękuję za ten gest. Pani rada miała dziś odwagę powiedzieć stop mafii reprywatyzacyjnej. Stańmy razem do walki o to, by stolica była uczciwa – powiedział podczas konferencji Patryk Jaki.

Konferencję radnej Jolanty Kasztelan i ministra Patryka Jakiego można obejrzeć tu. 

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!