Wczoraj w Palladium przy ul. Złotej odbyła się konwencja programowa warszawskiego Prawa i Sprawiedliwości oraz kandydata Zjednoczonej Prawicy na Prezydenta Warszawy Patryka Jakiego. Oprócz ministra w konwencji wzięli udział prezes PiS Jarosław Kaczyński, Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, wicepremier Piotr Gliński, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, europoseł Jacek Saryusz-Wolski oraz posłowie,  radni i warszawiacy.

#WarszawaMożeWięcej to hasło sobotniej konwencji, nie bez przypadku, bo przez  trzy godziny najwięcej mówiło się o niewykorzystanym potencjale jaki stolica Polski posiada i konkretnych propozycjach dla Warszawy.

– Warszawa rozwijała się bez planów, w sposób chaotyczny. Podjął z tym walkę Lech Kaczyński. Jednak potem przyszły rządy Hanny Gronkiewicz-Waltz, których symbolem jest afera reprywatyzacyjna – wielki rabunek Polaków! – mówił prezes Jarosław Kaczyński. – Ale można nawet w takiej sytuacji to wszystko naprawić, tylko trzeba człowieka – jest nim Patryk Jaki. To człowiek gigantycznej energii, ogromnej pomysłowości, wielkiego planu dla Warszawy. Bo Polska zasługuje na to, żeby mieć wielką stolicę! Jeśli Warszawa ma przeżyć przełom to 21 października, a najpóźniej 4 listopada, prezydentem Warszawy musi zostać Patryk Jaki!

– Warszawa potrzebuje śmiałej wizji, wizji przyszłości, którą Patryk Jaki prezentuje – powiedział premier Mateusz Morawiecki. – Patryk Jaki nie dzieli warszawiaków na lepszych i gorszych, bo Warszawa jest jedna!

Głos podczas konwencji zabrali także kandydat na wiceprezydenta Piotr Guział oraz poseł do Parlamentu Europejskiego Jacek Saryusz-Wolski. Nie zabrakło akcentu muzycznego, na scenie wystąpił bowiem raper HCR, wykonując utwór „Stałem pod blokiem” zainspirowany działalnością ministra.

Po występie na scenę wyszedł Patryk Jaki, by przez ponad 1,5 godziny prezentować swój program dla Warszawy. Przez projekt #DzielnicaPrzyszłość, komunikację, inwestycję, ład przestrzenny, reprywatyzację, oświatę, kulturę, sport i sprawy seniorów, aż po zdrowie i politykę patriotyczną – we wszystkich tych sferach kandydat przedstawił konkretne propozycje. Odniósł się także do swojego głównego kontrkandydata i jego doświadczenia samorządowego: – Ja mam za sobą dwie kadencje w samorządzie, mój zastępca Piotr Guział – 20 lat, Rafała Trzaskowski i Paweł Rabiej… ani minuty. Wyliczył także szereg propozycji Rafała Trzaskowskiego, które ten wprost skopiował z programów wyborczych Hanny Gronkiewicz-Waltz sprzed kilkunastu lat.

– Mam dość słuchania tego, że w Warszawie czegoś się nie da. Warszawa może więcej!  – mówił kandydat na Prezydenta Warszawy. – Wszyscy stańmy razem i walczmy o przepędzenie tego skorumpowanego układu z Warszawy! Niech zwycięży uczciwa Warszawa!

 

Pełny zapis wideo z konwencji:

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!