Od początku roku warszawski PiS pomaga mieszkańcom stolicy przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego we własność podczas specjalnych dyżurów radnych. Na początku porad udzielali samorządowcy zasiadający w Radzie Warszawy, teraz ich prace kontynuują radni dzielnic, także na Ursynowie. Zapraszamy  a dyżury!

W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy Państwa o sukcesie miejskich radnych Prawa i Sprawiedliwości, dzięki którym Koalicja Obywatelska z Rafałem Trzaskowskim na czele, wycofała się z obniżki bonifikaty od opłaty za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność. Jak jednak prawidłowo dokonać takiego przekształcenia, a przy tym w pełni skorzystać z bonifikaty w wysokości 98%? To pytanie zadaje sobie wielu warszawiaków. Rządząca Ursynowem koalicja (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Otwarty Ursynów) nie spieszą się jednak z tym, aby zaspokoić ciekawość mieszkańców. Burmistrz Robert Kempa (PO) oświadczył, że na pomoc ze strony urzędu nie ma co liczyć.

Złożyliśmy interpelację w sprawie informowania mieszkańców o procedurach związanych z przekształceniem użytkowania wieczystego we własność – mówi Piotr Świątkowski (Klub Radnych PiS). I dodaje: Okazało się, że urząd nie organizuje dyżurów dla mieszkańców. W związku z tym zastępujemy władze dzielnicy i sami zorganizujemy serię dyżurów dla mieszkańców, aby realnie im pomóc.
A pomoc niektórym ursynowianom wydaje się bardzo potrzebna. Nie każdy bowiem dokładnie wie, jakie dokumenty, kiedy i gdzie należy złożyć, aby skorzystać z bonifikaty w pełnej wysokości.

– Wielu mieszkańców przychodzi do nas i pyta się, jakie kroki trzeba dokładnie podjąć, aby dokonać przekształcenia użytkowania wieczystego we własność z pełną, 98-procentową bonifikatą. Postanowiliśmy zorganizować dyżury radnych Klubu PiS i wyręczyć w tej sprawie urząd dzielnicy, który takiej pomocy dla mieszkańców nie organizuje – komentuje Mateusz Rojewski z ursynowskiego Klubu Radnych PiS. Radny zwraca uwagę również na inny problem: – Nie dość, że urząd nie kwapi się do organizacji spotkań informacyjnych w tej sprawie, to jeszcze największy Klub Radnych (PO.Nowoczesna – przyp. red.) nic w tej sprawie nie robi. Jeśli się mylę, to proszę wyprowadzić mnie z błędu, ale z informacji, które posiadam, wynika, że żaden z radnych koalicji PO.Nowoczesna nie zorganizował ani jednego dyżuru w tej jakże ważnej przecież dla mieszkańców sprawie – dodaje Rojewski.

Na dyżury naszych radnych można umówić się po ustaleniu dnia i godziny z Zespołem Obsługi Rady Dzielnicy Ursynów. Numer telefonu do Zespołu to (22) 443-71-20, zaś adres e-mail: zor@ursynow.pl

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!