Ursynowski Klub Radnych PiS, w porozumieniu z lokalnym stowarzyszeniem Projekt Ursynów, złożył na ostatniej sesji rady dzielnicy pakiet prawie 100 interpelacji, na niespełna 100 dni rządów Koalicji Obywatelskiej na Ursynowie. Interpelacje przewodniczącemu rady wręczył szef Klubu Radnych PiS – Marcin Szadowiak.

– Jako opozycja postanowiliśmy powiedzieć burmistrzowi (Robert Kempa, PO – przyp. red.) „sprawdzam”. Platforma Obywatelska w ostatniej kampanii samorządowej obiecała bardzo dużo. W mojej ocenie część postulatów nie jest możliwa do realizacji w obecnej kadencji. Po co zatem było mydlić ludziom oczy, obiecując im złote góry? – komentuje Mateusz Rojewski, ursynowski radny PiS. I dodaje: Pakiet niemal 100 interpelacji podzielony został na bloki tematyczne. „Seria” moich interpelacji dotyczyła infrastruktury i mobilności na Ursynowie. Wnioskowałem m. in. o przedstawienie przez Zarząd Dzielnicy dokładnego harmonogramu uruchomienia nowych połączeń autobusowych, czy o budowę zadaszonych parkingów rowerowych. To wszystko obiecane zostało w kampanii. Minęło blisko 100 dni od czasu powołania nowego Zarządu Dzielnicy Ursynów, a mieszkańcy nadal nie znają konkretów. Które obietnice zostaną zrealizowane? A jeżeli zostaną, to kiedy? – komentuje radny Rojewski.

Mateusz Rojewski

Faktem jest, że Platforma Obywatelska na Ursynowie obiecała przed zeszłorocznymi wyborami bardzo dużo. Nie został jednak do tej pory przedstawiony ani harmonogram realizacji tych obietnic, ani źródło środków finansowych, które pozwoliłyby na ich realizację. Wiele istotnych problemów mieszkańców czeka na rozwiązanie. Ostatnio głośny był na Ursynowie temat utworzenia szkoły specjalnej, czego domagali się rodzice dzieci niepełnosprawnych. Niestety częstokroć okazuje się, że na zaspokojenie ważnych potrzeb brakuje w warszawskim samorządzie środków. Pieniądze w dużej mierze przeznaczane są na inicjatywy ideologiczne (jak np. konieczność zapewnienia „latarnika LGBT” w każdej szkole, czy popularny parę miesięcy temu „tramwaj różnorodności”).

Piotr Świątkowski

– Chcemy po 100 dniach sprawdzić, jakie realne działania podjęła Koalicja Obywatelska i Otwarty Ursynów. Nie oczekujemy jeszcze zrealizowania wszystkich planów, ale ich rozpoczęcie. Skupiłem się na sprawdzeniu, co koalicja zrobiła dla mieszkańców Zielonego Ursynowa oraz osiedla Jary, bardzo zaniedbanych przez ostatnie lata – mówi nam Piotr Świątkowski, radny PiS wybrany z okręgu tzw. Zielonego Ursynowa.

Ursynowscy radni Klubu PiS będą zatem oczekiwać na udzielenie przez burmistrza odpowiedzi na zadane przez nich pytania, a następnie podejmować będą dalsze kroki tak, aby pomóc mieszkańcom doprowadzić do realizacji ważnych dla nich postulatów.

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!