Z okazji Dnia Flagi RP ursynowscy radni Prawa i Sprawiedliwości rozdawali biało-czerwone flagi mieszkańcom. Radnym towarzyszył Senator RP oraz kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego – Konstanty Radziwiłł.

W ten sposób politycy i działacze PiS chcieli uczcić to wyjątkowe święto. Biało-czerwona flaga to symbol, który zawsze powinien łączyć, a zarazem symbol godny najwyższego szacunku oraz upamiętnienia go w ten szczególny dzień.

– Od bardzo dawna, w miejscu gdzie mieszkamy, flaga biało-czerwona powiewa przez wszystkie dni. Za te barwy ludzie kiedyś oddawali życie, dzisiaj na szczęście nie musimy tego robić. Każde spojrzenie na flagę przypomina o tych, którzy cierpieli, ofiarowali swój wysiłek, a czasem życie za naszą Ojczyznę – mówił dziś Senator Konstanty Radziwiłł.

Inicjator akcji – radny Piotr Świątkowski, dodawał: – To jest bardzo ważne święto dla wszystkich, nie tylko mieszkańców Ursynowa. Chcemy być dzisiaj razem, niezależnie od przynależności i sympatii politycznych. Mam nadzieję, że połączy nas biało-czerwona flaga.

Rozdawanie flag stanowiło również doskonałą okazję do spotkania się z mieszkańcami i rozmowy o sprawach sąsiedzkich oraz ursynowskich. Częste spotkania i prowadzenie dialogu z ursynowiankami i ursynowiankami jest jednym z priorytetów Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości.

– Chcemy zjednoczyć się z mieszkańcami naszej dzielnicy ponad wszelkimi podziałami politycznymi. Flaga powinna być symbolem, który łączy nas wszystkich. Poza dziesiątkami flag, które dziś rozdałem, odbyłem również z napotkanymi osobami wiele rozmów na tematy lokalne. Te rozmowy na pewno dadzą asumpt to kolejnych działań, które nasz Klub Radnych będzie w przyszłości podejmował – tłumaczy radny Mateusz Rojewski.

Dzisiejsza inicjatywa będzie kontynuowana także za rok. Radni chcą, aby stała się to na Ursynowie nowa tradycja.

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!