Jak donoszą media w Warszawie od wielu lat trwa proceder wyprzedawania gruntów na obszarach miejskich parków. Tereny zielone sprzedawane są pod zabudowę deweloperom. W proceder zaangażowane jest Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji, we władzach którego zasiadała burmistrz Ursusa Urszula Kierzkowska.

Burmistrz Urszula Kierzkowska

Na władzach spółki, która w swoim majątku posiada wiele nieruchomości położonych w miejskich parkach bądź na ich skraju, ciąży sprzedaż działek w takich lokalizacjach jak: Kępa Potocka, Park Ujazdowski, Ogród Saski, czy Parki Skaryszewski, zaś w miejsce zielonych trawników pojawiły się biurowce i apartamentowce.

Jest to kolejny  po aferze reprywatyzacyjnej przykład, pokazujący patologiczny stosunek prezydent Warszawy i prominentnych  działaczy Platformy Obywatelskiej do branży deweloperskiej, na rzecz której w bezduszny sposób poświęcany jest interes społeczny, a także rujnowane są tereny o znaczeniu ponadmaterialnym.

Po nagłośnieniu oburzającej działalności spółki MPRI odwołany został cały zarząd oraz rada nadzorcza.

W związku z tym skandalem, pojawia się pytanie, czy Urszula Kierzkowska poniesie polityczne konsekwencje swojej działalności?

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!