Warszawski radny PiS i wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży złożył interpelację, w której pyta o przyczyny nieobecności prezydenta stolicy podczas obchodów setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego.

Uważam to za dalece niestosowne i oczekuję przedstawienia powodów pana nieobecności w Warszawie w dn. 15 sierpnia br.” – czytamy w interpelacji, którą Błażej Poboży złożył we wtorek, 18 sierpnia.

Warszawski radny zwrócił uwagę, że prezydent miasta udział w obchodach setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej ograniczył do „krótkiego filmu zamieszczonego w mediach społecznościowych”. „Mówi pan w nim, że »Warszawa pamięta o swoich obrońcach«. Szkoda, że pan nie pamiętał” – napisał.

Błażej Poboży wskazał, że Rafał Trzaskowski w rozlicznych wystąpieniach mówi o przywiązaniu do historii i tradycji Warszawy. „Deklaruje pan, że rozumie znaczenie szczególnych dla naszego narodu dat i symboli. Niestety po raz kolejny przekonuję się, że to tylko puste słowa, za którymi nie stoją czyny” – podkreślił.

Wiceminister przypomniał, że jako radny podobną interpelację składał w związku z absencją prezydenta stolicy podczas obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. „Minęło pół roku, a pan pomija kolejne, może nawet ważniejsze z uwagi na okrągłą rocznicę, święto” – dodał.

Interpelacja radnego Błażeja Pobożego

Źródło: PAP

Fot. Facebook/Błażej Poboży

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!