Do trzech razy sztuka. Krzysztof Miszewski z Platformy Obywatelskiej nie jest już Przewodniczącym Rady Dzielnicy Targówek. To już trzecia, tym razem udana próba radnych PiS, odwołania polityka PO ze stanowiska. 

Przypomnijmy, że podczas ostatnich wyborów samorządowych w 2014 r. na Targówku zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość, które zdobyło 11 mandatów w 25-osobowej Radzie Targówka. 9 mandatów uzyskała Platforma Obywatelska, 4 Spółdzielnia Mieszkaniowa Bródno, zaś 1 mandat zdobył radny SLD. Żeby jednak rządzić samodzielnie potrzeba było 13 głosów. W związku z faktem, iż nikt nie otrzymał tylu głosów powstała koalicja PO i Spółdzielnia Mieszkaniowa Bródno razem z radnym z SLD, w efekcie czego burmistrzem dzielnicy został działacz Spółdzielni Sławomir Antonik, a Przewodniczącym Rady Dzielnicy właśnie Krzysztof Miszewski z PO.

Radni PiS do tej pory dwukrotnie próbowali odwołać Krzysztofa Miszewskiego, jednak koalicji PO i SM Bródno udawało się to skutecznie blokować.  Za trzecim razem już się to nie udało – 25 października w głosowaniu tajnym koalicja upadła. Spośród 25 radnych za jego odwołaniem zagłosowało 13 radnych, przeciw – 12. Tym sposobem radni PiS doprowadzili do odwołania Miszewskiego z drugiego najważniejszego stanowiska w dzielnicy.

Przedstawicielem wnioskodawców w sprawie zwołania w trybie nadzwyczajnym sesji Rady Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy był Grzegorz Golec. W uzasadnieniu wniosku o odwołanie wskazano, iż Miszewski wielokrotnie uniemożliwiał Radnym swobodne wypowiadanie się, zachowywał się nieobiektywnie, nie szanując innych poglądów, a co najgorsze nie wsłuchiwał się w potrzeby mieszkańców Dzielnicy, uniemożliwiając im wypowiadanie się na sesjach w punkcie do tego przeznaczonym. Bardziej skupiał się na promowaniu własnej osoby i partii niż na potrzebach Dzielnicy.

Czy to początek końca koalicji? Czy zmiany wprowadzą zmiany rządów na Targówku? Czy może to jednorazowa sytuacja? Jedno jest pewne, że zmiana Przewodniczącego wpłynie pozytywnie na funkcjonowanie Rady Dzielnicy Targówek.

 

Poniżej wniosek radnych PiS o odwołanie Przewodniczącego Rady Dzielnicy Targówek wraz z uzasadnieniem:

Fot. w nagłówku: Screen z filmu promocyjnego Dzielnicy Targówek. 

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!