6 czerwca na Bemowie rozpoczął się cykl otwartych spotkań z ministrem Patrykiem Jakim, kandydatem Zjednoczonej Prawicy na Prezydenta Warszawy.

Na spotkanie przyszło kilkaset osób, ciekawych pomysłów Patryka Jakiego na Warszawę. Minister na wstępie podkreślił, że minione 12 lat to czas niezrealizowanych obietnic i nieefektywne wykorzystanie największego w Polsce budżetu miasta. Jaki wskazał na pilną potrzebę przyspieszenia w zakresie uchwalania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Minister stwierdził, że stolica jest obecnie rządzona przez deweloperów i zapowiedział, że ta sytuacja zakończy się wraz z jego wygraną w wyborach. Kandydat PiS na Prezydenta Warszawy  omówił także swoje propozycje, które na bieżąco przedstawia opinii publicznej, dotyczące m.in. komunikacji indywidualnej, zbiorowej i alternatywnej, zmiany funkcjonowania urzędów dzielnic czy stołecznego sportu.

W czasie dyskusji mieszkańcy Bemowa usłyszeli również ważną deklarację: Minister Jaki po spotkaniu w Ministerstwie Infrastruktury, zapewnił, że realizacja budowy trasy S7 w wariancie najmniej korzystnym dla Bemowa zostanie na razie wstrzymana. Jednocześnie kandydat pochwalił  burmistrza Michała Grodzkiego i zastępcę burmistrza Błażeja Pobożego za ich dotychczasowe zaangażowanie i pracę na rzecz mieszkańców dzielnicy, dodając, że „gdyby burmistrzowie z innych warszawskich dzielnic brali z nich przykład, to Warszawa byłaby o wiele lepiej zarządzana”.

Podczas spotkania nie zabrakło prowokacji członków KOD-u, w tym znanego podżegacza Piotra Łopaciuka, nie zaburzyły jednak one spotkania, na które tłumnie przyszli mieszkańcy, wypełniający po brzegi salę Ośrodka Michael.

Środowe wydarzenie, które zorganizował bemowski komitet Prawa i Sprawiedliwości, zainaugurowało cykl spotkań w warszawskich dzielnicach z wiceministrem sprawiedliwości, przewodniczącym Komisji Weryfikacyjnej, Patrykiem Jakim. W kolejnych dniach z kandydatem PiS na Prezydenta Warszawy będą mogli porozmawiać mieszkańcy Wawra, Rembertowa, Pragi Północ, Pragi Południe, Targówka i Śródmieścia.

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!