– Wszyscy marzymy o Polsce, która będzie zapewniała bezpieczeństwo i dobrobyt, siłę i godność, i poczucie, że być Polakiem to znaczy być kimś ważnym – mówił w czasie społecznych obchodów w przededniu Narodowego Święta Niepodległości prezes PiS Jarosław Kaczyński.

10 listopada to ważna data dla wszystkich polskich patriotów. To właśnie tego dnia 99 lat temu z więzienia w Magdeburgu wrócił do Warszawy komendant Józef Piłsudski.

Dziesiąty dzień każdego miesiąca to także czas pamięci o śp. Lechu Kaczyńskim, jego Małżonce i wszystkich ofiarach katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Czas, który od wielu lat jednoczy Polaków.

Społeczne obchody zainaugurowała msza św. w intencji Ofiar katastrofy smoleńskiej odprawiona w kościele seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu. O godz. 19:00, odbyła się msza w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela.

Dalsza część obchodów przeniosła się pod Pałac Prezydencki. – Zakończył się konkurs na projekt pomnika ofiar katastrofy, czekamy na rozstrzygnięcie dotyczące pomnika Lecha Kaczyńskiego. Wierzę, że te pomniki 10 kwietnia 2018 r. staną i poznamy prawdę – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Po nim głos zabrał Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera: – Dzisiejszy dzień jest bardzo ważny. Od dziś 47 nazw warszawskich ulic, upamiętniających lata ucisku, komunizmu, przestało istnieć. Przy tej okazji mogłem również podjąć jedną, niezwykle dla mnie ważna decyzję – aleję Armii Ludowej zastąpiła aleja Lecha Kaczyńskiego.

Spod Pałacu Prezydenckiego uczestnicy obchodów przenieśli się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. – To szczególna rocznica. Rozpoczynamy setny rok od odzyskania niepodległości. Będzie to rok ogromnie ważny, w którym powinniśmy uczynić wszystko, by jak najwięcej tych ciągle niezabliźnionych ran przestało być niezabliźnionymi – rozpoczął swoje przemówienie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Kontynuował: – Musimy budować naszą wspólną siłę. Rocznice odzyskania niepodległości powinny być krokami ku Polsce, o jakiej marzymy.

Po przemówieniu prezesa nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego i Grobem Nieznanego Żołnierza. 

Fot.: Oficjalny profil Prawa i Sprawiedliwości w serwisie Facebook

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!