– Warszawa to nie tylko największe biurowce i korporacje. Warszawa to także osiedla, blokowiska i wszyscy ich mieszkańcy – powiedział Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy na Prezydenta Warszawy, który rozpoczął dziś serię stu spotkań z mieszkańcami stołecznych osiedli.

W poniedziałek 6 sierpnia Patryk Jaki rozpoczął akcję #100imyPodBlokiem, której celem jest wsłuchanie się w problemy i potrzeby mieszkańców wszystkich warszawskich dzielnic. Inauguracja spotkań nastąpiła na Bielanach, gdzie wiceminister sprawiedliwości przez kilka godzin rozmawiał z mieszkańcami kilku osiedli m.in. Chomiczówki, Starych Bielan, czy Wrzeciona.

– Chcemy poznać problemy mieszkańców stolicy, wysłuchać ich, pokazać miejsca zaniedbane w Warszawie. Tak jak bazar przy ul. Broniewskiego – podkreślił minister Jaki.

Obok lokalnych problemów na spotkaniu pojawiały się tematy związane z reprywatyzacją, zagospodarowaniem przestrzennym czy transportem publicznym.

Spotkania w ramach akcji odbywają się codziennie popołudniami. W kolejnych dniach Patryk Jaki odwiedzi Włochy, Bemowo i Ursus.

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!