W dniu, w którym miał wystartować ruch społeczny Rafała Trzaskowskiego, pod adresem www.ruchtrzaskowskiego.pl politycy PiS uruchomili licznik litrów ścieków, które spływają do Wisły od momentu awarii Oczyszczalni Ścieków „Czajka”. 

Stronę podczas specjalnej konferencji prasowej zaprezentowali poseł na Sejm RP, wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, wiceszef MSWiA Błażej Poboży, radny sejmiku województwa mazowieckiego Michał Prószyński oraz radny dzielnicy Wola Karol Jankowski.

– Przez rok, od ostatniej awarii „Czajki”, władze Warszawy i prezydent Trzaskowski, nie zrobili nic żeby zapobiec takim zdarzeniom w przyszłości. Takie sytuacje są niedopuszczalne, a odpowiedzialność spada w 100% na władze miasta – mówił Radosław Fogiel.

– Chcemy dziś skierować uwagę warszawiaków, uwagę wszystkich Polaków właśnie na tę awarię, na konsekwencję tej awarii, która ma swoje źródło (…) w braku decyzji Rafała Trzaskowskiego. Wykorzystujemy do tego moment szczególny, jakim jest dzień, w którym miała mieć miejsce inauguracja ruchu Rafała Trzaskowskiego. I w związku z tym, dziś, aby ten komunikat o konsekwencjach, o skali dodarł do jak największej liczby Polaków, uruchomiliśmy specjalną stronę internetową – powiedział Błażej Poboży.

– Na stronie www.ruchtrzaskowskiego.pl znajduje się specjalny licznik. Ten licznik pokazuje liczbę litrów, która w każdej sekundzie spada do Wisły, litrów ścieków, nieczystości, które wprost trafiają w tej chwili z pominięciem oczyszczalni ścieków „Czajka” z uwagi na awarię kolektora do Wisły – dodał wiceszef MSWiA.

W momencie uruchomienia strony licznik skazywał ponad 2 mld litrów ścieków, wartość ta rośnie z sekundy na sekundę.

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!