Pomimo wakacyjnej przerwy struktury warszawskiego Forum Młodych nadal aktywnie działają. W poniedziałek młodzi działacze zorganizowali happening, który pokazywał niedorzeczność słów Rafała Trzaskowskiego.

23 lipca działacze warszawskiej młodzieżówki pojawili się na Ochocie, aby skonfrontować się z Rafałem Trzaskowskim. Swój udział w spotkaniu rozpoczęli od przeczytania specjalnie przygotowanych tekstów, których celem było pokazanie jak pełen absurdu był post, w którym Rafał Trzaskowski wspominał zajęcia u Bronisława Geremka. Następnie chcieli zadać kandydatowi PO i Nowoczesnej kilka pytań związanych z prezentowaną przez niego wizją Warszawy, jednak Trzaskowski został wyprowadzony w asyście partyjnych kolegów. Rozmowę z młodymi działaczami podjął przewodniczący klubu radnych PO w radzie Warszawy. Nie był on jednak w stanie udzielić żadnej merytorycznej odpowiedzi, a jedynie stwierdził, że młodzi warszawiacy, jako członkowie Prawa i Sprawiedliwości, nie mogą podjąć dyskusji z Rafałem Trzaskowskim.

Jednocześnie okazało się, że szumnie zapowiadana akcja 18 dzielnic w 18 godzin w rzeczywistości była serią zamkniętych spotkań dla działaczy PO i Nowoczesnej, bowiem do kandydata, nie tylko, nie dopuszczono członków Forum Młodych, ale również dziennikarza Passy oraz czekających na niego mieszkańców Warszawy.

Fot. w nagłówku: Screen z oficjalnego spotu na kanale Platformy Obywatelskiej w serwisie YouTube

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!