W wyborach do Rady m.st. Warszawy PiS osiągnął wynik 25,52%, zdobywając ponad 223 tys. głosów. W nowej kadencji w Sali Warszawskiej w Pałacu Kultury i Nauki zasiądą zarówno doświadczeni radni jak i osoby, które będą pełnić mandat stołecznego radnego po raz pierwszy.

Dziś Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki głosowania do Rady m.st. Warszawy. Na 60 miejsc 19 przypadnie radnym Prawa i Sprawiedliwości.

Z pierwszego okręgu obejmującego Śródmieście oraz Ochotę mandat radnego po raz kolejny zdobył Andrzej Kropiwnicki, uzyskując 10 532 głosy. Drugi mandat zdobył Filip Frąckowiak.

Na Pradze Południe oraz Rembertowie mandaty radnych wywalczyli Sebastian Kaleta, który uzyskał 14 205 głosów oraz Dariusz Lasocki.

W trzecim okręgu (Mokotów) uzyskując 11 320 głosów mandat radnego zdobył po raz kolejny Jacek Cieślikowski. Radnym zostanie także Patryk Górski.

Radnymi z okręgu nr 4 obejmującego Wolę zostali Olga Semeniuk (8 013 głosów) oraz Maciej Binkowski.

W okręgu nr 5 (Bielany, Żoliborz) najwięcej głosów z listy PIS uzyskał Dariusz Figura (12 000 głosów). Na radnego wybrany został także Tomasz Herbich.

Na Białołęce i Pradze-Północ mandaty uzyskali Jacek Ozdoba (8 628 głosów) oraz Wiktor Klimiuk.

16 219 mieszkańców Wawra, Targówka i Wesołej zagłosowało na Cezarego Jurkiewicza. Na radną ponownie została wybrana Alicja Żebrowska, a także Oliwer Kubicki.

Jeden mandat zdobyło Prawo i Sprawiedliwość na Ursynowie. Michał Szpądrowski uzyskując 9 146 tysięcy głosów będzie radnym nowej kadencji.

Na Bemowie, w Ursusie i Włochach mieszkańcy wybrali trzech radnych Prawa i Sprawiedliwości. 12 586 głosów uzyskał Błażej Poboży. Radnymi zostaną także Piotr Mazurek oraz Monika Sobczak.

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!