2 sierpnia warszawscy radni PiS –  Jacek Ozdoba (Mokotów), Cezary Jurkiewicz (Rada m.st. Warszawy) oraz Cezary Wąsik (Targówek) zażądali usunięcia z Internetu spotu wyborczego Rafała Trzaskowskiego z kampanii do Parlamentu Europejskiego.

– Jesteśmy oburzeni tym skandalicznym spotem, nawiązującym do śmierci Polaków, którzy oddawali życie za swoją Ojczyznę. Domagamy się natychmiastowego usunięcia materiału z przestrzeni Internetu – mówi Jacek Ozdoba, radny klubu PiS na Mokotowie.

O spocie zrobiło się głośno w  przededniu 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Internauci przypomnieli spot sprzed 9 lat, w którym sfilmowano scenę ze strzałem w tył głowy Michała Żebrowskiego (prywatnie przyjacielowi Rafała Trzaskowskiego), któremu wcześniej zawiązano oczy. Aktor przed śmiercią wydaje okrzyk:  „Za Rafała!”. Internauci szybko skojarzyli przedstawioną w spocie sytuację z hitlerowskimi egzekucjami na Powstańcach i ludności cywilnej Warszawy i ostro skrytykowali materiał.

O sprawie pisaliśmy na naszym portalu: http://warszawskipis.pl/warszawa/skandaliczny-spot-rafala-trzaskowskiego-zarty-z-powstania-warszawskiego/

Radny Ozdoba  zachęca do podpisywania petycji usunięcia spotu Rafała Trzaskowskiego z sieci. Jest ona dostępna pod adresem: https://www.petycjeonline.com/damy_usunicia_habicego_polskich_bohaterow_spotu_rafaa_trzaskowskiego_z_sieci

 

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!