Wolscy radni Prawa i Sprawiedliwości Aleksandra Prorok, Karol Jankowski i Piotr Kaliszewski złożyli w warszawskim ratuszu podpisy mieszkańców przeciwko decyzji Zarządu Dróg Miejskich o likwidacji zjazdu z Al. Prymasa Tysiąclecia w ul. Czorsztyńską.

Według radnego Kaliszewskiego ponad pół tysiąca podpisów pod wspomnianą petycją to wyraz protestu mieszkańców wolskiego Koła przeciwko niekonsultowanej decyzji Zarządu Dróg Miejskich o zamknięciu zjazdu z al. Prymasa Tysiąclecia w ul. Czorsztyńską.

– Radni reprezentujący interesy wolskiej społeczności nie mogli przejść obok tej sprawy obojętnie. Zastosowane rozwiązanie to duże utrudnienie dla kierowców, którzy muszą objeżdżać Park Moczydło i stać w korkach na wjeździe przy ul. Górczewskiej. Dając wyraz swojemu protestowi mieszkańcy Koła chętnie podpisywali się pod petycją – dodaje radny Kaliszewski.

– Miasto Warszawa powinno tworzyć rozwiązania zarówno dla pieszych, kierowców, jak i rowerzystów. Naszym priorytetem jako radnych jest bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego w Warszawie. Zlikwidowanie zjazdu w ul. Czorsztyńską nie jest rozwiązaniem. Rozwiązaniem są odpowiednie środki bezpieczeństwa i poprawa infrastruktury w tej lokalizacji, co ograniczy w znaczący sposób niebezpieczne incydenty – mówi radna Prorok.

Według radnej wszelkie decyzje o istotnych zmianach ws. ul. Czorsztyńskiej powinny zapaść po konsultacjach z mieszkańcami Koła i Ulrychowa. Niestety, Zarząd Dróg Miejskich postanowił nie brać pod uwagę głosu Warszawiaków, którzy proponowali szereg rozwiązań w celu poprawy bezpieczeństwa w tym rejonie.

Radni Dzielnicy Wola m.st. Warszawy wielokrotnie wypowiadali się publicznie przeciwko likwidacji zjazdu z Al. Prymasa Tysiąclecia w ul. Czorsztyńską. Mimo różnic politycznych cała rada Dzielnicy Wola przyjęła wspólne stanowisko w tej sprawie. Jak mówi radny Jankowski, zostały zaproponowane konkretne rozwiązania w celu poprawy bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców okolicy.

– Jesteśmy zdziwieni i zaniepokojeni zignorowaniem głosu mieszkańców i podjęciem tak kontrowersyjnej decyzji bez konsultacji. Apelujemy do Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego i do Zarządu Dróg Miejskich o przywrócenie zjazdu z Al. Prymasa Tysiąclecia w ul. Czorsztyńską
i przystąpienie do wspólnej debaty, by uczynić tą przestrzeń miejską bezpieczną i dopasowaną do potrzeb wszystkich Warszawiaków. – dodaje radny Jankowski.

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!