Na przebudowę ulicy Obozowej mieszkańcy czekają już od wielu lat. To jedna z najbardziej niebezpiecznych ulic w Warszawie. Projekt przebudowy Obozowej powstał już w 2011 roku. Modernizacja tej ulicy jest jedną z najdłużej ciągnących się inwestycji w Warszawie. Z apelem o przyśpieszenie przebudowy ulicy zwracają się do Prezydenta Rafała Trzaskowskiego wolscy radni Prawa i Sprawiedliwości.

Już dzisiaj tory tramwajowe wymagają gruntownego remontu, a przystanki realnej poprawy bezpieczeństwa. Obozowa to jedno z nielicznych miejsc w Warszawie, gdzie pasażerowie dostają się do tramwaju z poziomu jezdni. Tramwaje Warszawskie chcą rozpocząć remont torów w przyszłym roku. Przebudowy wymaga jednak cała ulica wraz z infrastrukturą podziemną. Na to mieszkańcy muszą poczekać do 2029 roku.

– Władze miasta powinny dążyć do właściwej synchronizacji w czasie i miejscu prowadzonych inwestycji oraz mieć kompleksowy obraz ich realizacji. Brak spójnej i konkretnej wizji działań ze strony ratusza w sprawie przebudowy Obozowej to #POwizorka – mówi radny Woli Patryk Wyczółkowski.

Radni zaznaczają, że przebudowa ulicy Obozowej wymaga współpracy trzech podmiotów: Tramwajów Warszawskich, Zarządu Dróg Miejskich oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Inwestycja wymaga zastosowania nowatorskich rozwiązań. Na wąskiej przestrzeni trzeba zapewnić komfort wszystkim przemieszczającym się ul. Obozową. Celem jest połączenie ruchu: tramwajowego, samochodowego, rowerowego i pieszego.

– Gdybym to ja miał wybierać czy przeznaczymy pieniądze Warszawiaków na dwie niepotrzebne inwestycje tj. sterta palet Trzaskowskiego czy kładka za 120 mln to zdecydowanie wolałbym przeznaczyć te środki na przebudowę i zwiększenie bezpieczeństwa ulicy Obozowej. Niedługo rozpocznie się 18 rok rządów Platformy Obywatelskiej w Warszawie. 18 lat to wiek dojrzałości. My oczekujemy dojrzałych decyzji. – mówi radny Woli Karol Jankowski.

– Zwracamy się z apelem do Prezydenta Rafała Trzaskowskiego o znalezienie środków na przebudowę ulicy Obozowej. Mieszkańcy Woli zasługują by była ona bezpieczna, funkcjonalna i estetyczna. Obowiązkiem władz miasta jest zapewnić Warszawiakom komfortu podróży bez względu na to, jaki środek transportu wybierają, czy to będzie tramwaj, autobus, samochód, czy rower. To powinien być priorytet dla ratusza. – mówi radna Woli Aleksandra Prorok.

 

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!