Radni Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli zbiórkę podpisów poparcia pod petycją w sprawie uratowania Domu Samotnej Matki i Dziecka. Decyzją władz Warszawy placówka przy ul. Szymanowskiego 4a na Pradze-Północ ma zostać zlikwidowana.

Dom Samotnej Matki i Dziecka przy ul. Szymanowskiego 4a prowadzony jest od lat 90. Przez Ośrodek Pomocy Społecznej na Pradze-Północ. Placówka niesie pomoc najbardziej potrzebującym matkom w trudnej sytuacji życiowej, dając bezpieczne schronienie i dalszą perspektywę pomocy. Tymczasem z powodu niezrozumiałej decyzji władz miasta matkom, dla których dzielnica nie znajdzie odpowiedniego lokalu komunalnego, grozi przeprowadzka do ośrodka na oddalonej Białołęce.

– Nie po raz pierwszy władze Warszawy traktują prawą stronę miasta w taki sposób, że mieszkańcy i radni dowiadują się o ważnych sprawach post factum, kiedy decyzje już zapadły. Nie było konsultacji z mieszkańcami, z radą dzielnicy, nawet wspólnota mieszkaniowa, w zasobach której jest ten dom, także została zaskoczona tą decyzją – mówi Poseł na Sejm RP Paweł Lisiecki.

„Mieszkańcy Pragi-Północ oraz organizacje społeczne popierają funkcjonowanie Domu w obecnej lokalizacji oraz wspierają jego funkcjonowanie poprzez m.in. cyklicznie organizowane formy wsparcia jak turnieje charytatywne, zbiórki świąteczne, wolontariat itp.” – napisał dzielnicowy radny Karol Szyszko w petycji skierowanej do władz Warszawy.

Radni Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli zbiórkę podpisów poparcia pod petycją w sprawie uratowania i umożliwienia dalszego funkcjonowania Domu Samotnej Matki i Dziecka. Temat ten zostanie również poruszony na najbliższym posiedzeniu rady dzielnicy.

 

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!