Burza wokół próby zakłócenia programu telewizyjnego poświęconego tematowi reprywatyzacji budynku przy Skaryszewskiej 11. Jedną z osób w tłumie pokrzykujących i próbujących uniemożliwić nagrania był rzecznik Urzędu Dzielnicy Praga Południe. Radny  klubu PiS z Pragi Południe Dariusz Lasocki pisze do burmistrza dzielnicy Tomasza Kucharskiego (PO) prosząc o wyjaśnienie sprawy.

O udziale rzecznika Urzędu Pragi Południe w nagraniu poinformował na swoim profilu w serwisie Facebook Komitet Obrony Praw Lokatorów. Wywołało to lawinę ostrych komentarzy ze strony oburzonych mieszkańców.

„Z wielkim niesmakiem i zażenowaniem obejrzałem program na żywo „TO JEST TEMAT” w TVP Info z dnia 30 stycznia i rolę jaką odegrał w nim Pańskim rzecznik prasowy. W dniu tym miała miejsce ważna dla społeczności Pragi-Południe rozprawa przed Komisją Weryfikacyjną w sprawie kamienicy przy ul. Skaryszewskiej. Był Pan jednym z przesłuchiwanych świadków.” – zaczyna swoje pismo do burmistrza Kucharskiego radny Lasocki.

Dalej czytamy: „Podczas wspomnianego programu, który miał na celu przybliżenie telewidzom (na antenie ogólnopolskiej) tragicznej sytuacji mieszkańców Skaryszewskiej 11 pojawiła się (nagle) grupa niezidentyfikowanych osób, wcześniej niezapowiedziana, pokrzykująca i uniemożliwiająca prowadzenie programu. Jedną z osób w tłumie był również Pański rzecznik. Nie przedstawił się, nie wskazał swojej funkcji i powodu przybycia.”

Radny klubu PiS Dariusz Lasocki

Przypuszczenia, że mogła to być swoista prowokacja ze strony władz dzielnicy Praga Południe,  w której samodzielnie rządzi Platforma Obywatelska). potwierdzają słowa wypowiadających się w programie mieszkańców: „Ci ludzie zostali ewidentnie nasłani przez Urząd Pragi Południe. Poznajemy tych ludzi.”

Czy udział w programie rzecznika Urzędu dzielnicy w charakterze „pokrzykiwacza” zostanie wyjaśniony? Czekamy na odpowiedź burmistrza Kucharskiego.

 

 

Fot. w nagłówku: Screen z programu TVP.Info „TO JEST TEMAT”. Czerwonym kółkiem oznaczony rzecznik Urzędu Dzielnicy Praga Południe. 

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!