W czwartek, 23 listopada, odbyła się uroczystość podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego na budowie nowego przedszkola przy ul. Wrzesińskiej 10 na Pradze-Północ. Przedszkolaki wprowadzą się do nowej placówki już w przyszłym roku. W uroczystości wzięli udział burmistrz Wojciech Zabłocki, zastępca burmistrza Zbigniew Cierpisz oraz radni klubu PiS. 

Już niedługo powstanie sześciooddziałowe nowoczesne i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych przedszkole. Budynek będzie mieć dwie naziemne kondygnacje i jedną podziemną, a na dachu – ogród z grządkami dla dzieci. W piwnicy oprócz zaplecza kuchenno-magazynowanego, znajdzie się również wielofunkcyjna sala tworząca przestrzeń o charakterze kreatywno-poznawczym, przeznaczona na zajęcia gastronomiczne, laboratoryjne, plastyczne, majsterkowanie, spełniająca również funkcje sali kinowej.

Przedszkole pomieści 6 oddziałów, łącznie uczęszczać będzie na zajęcia 150 dzieci. Prace budowlane potrwają do końca września 2018 roku. Podpisanie aktu erekcyjnego symbolicznie rozpocznie budowę, choć prace przygotowawcze na terenie przyszłej placówki trwają już od końca września.

– To kolejna inwestycja oświatowa na Pradze-Północ. Konsekwentnie realizujemy program modernizacji i rozwoju praskich placówek oświatowych – mówi Zbigniew Cierpisz, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ (PiS).

W tym roku dzielnica oddała do użytkowania gruntownie zmodernizowany budynek przedszkola przy ul. Równej 2. We wrześniu zostało również podpisane porozumienie pomiędzy władzami dzielnicy, a przedstawicielami spółki zależnej Mennicy Polskiej S.A.
Na jego mocy spółka wyremontuje za 8 mln złotych jedną z praskich szkół przy ul. Jagiellońskiej 61.

 

 

Fot.: Oficjalny profil Urzędu Dzielnicy Praga-Północ w serwisie Facebook

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!