Zarząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy podjął decyzję o zmniejszeniu stawek czynszu w lokalach komunalnych na dwóch obszarach na terenie Pragi. Lokatorzy zaoszczędzą 10% dotychczasowej kwoty przeznaczanej na opłaty mieszkaniowe.

Uchwalony pod koniec ubiegłego roku przez Radę m.st. Warszawy wieloletni Program Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem m.st. Warszawy na lata 2018-2022 pozwolił dzielnicom dokonać zmian stawek czynszu na swoim obszarze. Dotychczasowa stawka czynszu obowiązująca na terenie całej dzielnicy wynosiła 7,39 zł za m2. W dniu 14 marca Zarząd Dzielnicy Praga-Północ jednogłośnie podjął uchwałę obniżającą bazową stawkę o 10% na obszarach Pragi, które są słabiej skomunikowane z pozostałą częścią dzielnicy i miasta oraz mają słabszy dostęp m.in. do placówek kulturalnych i usługowo-handlowych. – Obniżki zaczną obowiązywać na terenie Kolonii Śliwice, obszarze najsłabiej skomunikowanym z pozostałą częścią miasta oraz na części Szmulowizny – mówi Wojciech Zabłocki, burmistrz Pragi-Północ.

Nowa stawka czynszu wynosi 6,65 zł za m2, co daje oszczędność od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. – Poleciliśmy już kierownictwu Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami na Pradze-Północ poinformowanie mieszkańców o zmianach i jak najszybsze wprowadzenie ich w życie – dodaje Marcin Iskra, z-ca burmistrza nadzorujący ZGN.

Fot. Budynek Urzędu Dzielnicy Praga-Północ/ Google Maps

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!