We wtorek pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości poseł Paweł Lisiecki zarejestrował listy kandydatów do Rady Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy. W trzech okręgach na Pradze o mandat radnego ubiegać się będzie 29 przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy.

– Nasi kandydaci stanowią wyjątkowe połączenie młodości i doświadczenia. Przedstawiamy Państwu silną drużynę gotową do pracy na rzecz dalszego rozwoju naszej dzielnicy – mówi poseł Paweł Lisiecki.

Liderem listy w okręgu 1 jest Karol Szyszko – politolog, doświadczony samorządowiec obecnie sprawujący funkcję Rzecznika Prasowego Urzędu Dzielnicy. Na kolejnych miejscach znaleźli się m.in. radna Grażyna Szymańczuk oraz lokalni społecznicy i przedsiębiorcy.  Sebastian Wijas otwiera listę w drugim okręgu. To prawnik, doktorant SGH w Warszawie. Na kolejnych miejscach znaleźli się m.in. obecni radni Teresa Mioduszewska (inicjatorka powstania baru mlecznego na pl. Hallera) i Mirosław Prokop. Liderem listy w okręgu nr 3 jest wieloletni radny dzielnicy Robert Kazanecki, który był jednym z inicjatorów modernizacji i rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 30 przy ul. Kawęczyńskiej 2. Na kolejnych miejscach znaleźli się m.in. obecny radny Wojciech Nastula oraz zawodnik i instruktor sportów walki Grzegorz Białas.

W ostatnich wyborach samorządowych Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło na Pradze-Północ zdobywając 9 mandatów w 23-osobowej Radzie Dzielnicy. Poseł Paweł Lisiecki nie ukrywa, że celem w nadchodzących wyborach jest 12 mandatów. Pozytywne zmiany zachodzące w dzielnicy  i szybki rozwój Pragi pod kierownictwem burmistrzów Pawła Lisieckiego (2015) oraz Wojciecha Zabłockiego (2016-2018) zwiększają szansę na osiągnięcie tego celu.

Okręg nr 1:

 1. Szyszko Karol
 2. Szymańczuk Grażyna
 3. Skupiński Paweł
 4. Kobyliński Ernest
 5. Stawowska-Kliza Jolanta
 6. Parol Ewa
 7. Kazanecka Iwona
 8. Podgórska Klaudia
 9. Zacharczenko Andrzej
 10. Gołaszewska Anna

 

Okręg nr 2:

 1. Wijas Sebastian
 2. Mioduszewska Teresa
 3. Prokop Mirosław
 4. Grzegorzewska Małgorzata
 5. Niewczas Adam
 6. Kamiński Rafał
 7. Rynkowicz Andrzej
 8. Wawro Anna
 9. Karpińska Alicja
 10. Kędzierski Mateusz

 

Okręg nr 3:

 1. Kazanecki Robert
 2. Nastula Wojciech
 3. Nowakowski Janusz
 4. Białas Grzegorz
 5. Kownacka Katarzyna
 6. Batko Wiesława
 7. Buda Krystyna
 8. Sobol Henryka
 9. Jarzębska Hanna

 

Fot. Polityka Warszawska

 

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!