Praga-Północ staje się liderem nowoczesnych rozwiązań przyjaznych środowisku. W środę burmistrz Wojciech Zabłocki (PiS) zaprezentował samochód elektryczny zakupiony dla jednej ze szkół zawodowych oraz przedstawił plany utworzenia stacji ładowania aut na terenie dzielnicy.

Zespołu Szkół Nr 33 mieszczący się przy ul. Targowej obchodzi w tym roku 100-lecie istnienia. Z tej okazji Zarząd Dzielnicy Praga-Północ podjął decyzję o zakupie samochodu elektrycznego na potrzeby szkolenia uczniów. W szkole kształcą się przyszli mechanicy samochodowi i motocyklowi oraz elektrycy, których umiejętności są niezwykle cenione na rynku. Nowy nabytek daje możliwość doskonalenia swoich umiejętności z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii.

Jednocześnie burmistrz Wojciech Zabłocki zapowiedział powstanie bezpłatnej stacji ładowania aut elektrycznych na parkingu przed Urzędem Dzielnicy przy ul. Kłopotowskiego 15. – To będzie stacja do ładowania szybkiego, 30 minutowego najwyższej jakości. Auta elektryczne są nowoczesne, przyjazne środowisku i dużo tańsze w eksploatacji – powiedział w trakcie konferencji burmistrz Zabłocki.

Jednocześnie burmistrz zapowiedział chęć wymiany dwóch służbowych samochodów na auta elektryczne. Co może nastąpić już w przyszłym roku.

 

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!