Dziś Patryk Jaki zaprezentował kandydata na wiceprezydenta Warszawy. Jest nim Piotr Guział, który do tej pory był jego kontrkandydatem na urząd prezydenta Warszawy. W gabinecie Patryka Jakiego ma odpowiadać m.in. za obszar kultury i sprawy społeczne.

– Piotr Guział to człowiek, który stworzył największy ruch społeczny w Warszawie, uzyskał trzeci wynik w ostatnich wyborach prezydenckich w stolicy. Jako wiceprezydent będzie zajmować się kulturą, współpracą z przedsiębiorcami, sprawami społecznymi czy organizacją dużych imprez w stolicy takich jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – mówił Patryk Jaki. I dodał – Piotr Guział to przedstawiciel lewicy, wszystkie ręce na pokład! Warszawa nie może być ideologiczna, ma być dla wszystkich mieszkańców.

– Dołączam do Patryka Jakiego. Po raz pierwszy od wielu lat mamy kandydata, który posiada wielokadencyjną wizję. Warszawa zasługuje na to, żeby przyszły prezydent był ambitny i uczciwy. Taki jest Patryk Jaki – powiedział Guział.

Piotr Guział to samorządowiec, lider największego ruchu społecznego w stolicy, obecny radny Warszawy, były burmistrz Ursynowa, inicjator referendum warszawskiego w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz w 2013 roku, współzałożyciel Inicjatywy Mieszkańców Nasz Ursynów.

Lokalizacja dzisiejszej konferencji – Nocny Market, jest nieprzypadkowa. To właśnie to kulturalno-kulinarne serce Warszawy wspólnymi siłami Patryka Jakiego i Piotra Guziała udało się ocalić przed likwidacją w maju tego roku.

Kandydatom na prezydenta i wiceprezydenta Warszawy towarzyszyli członkowie sztabu wyborczego – jego szef Oliwer Kubicki, rzecznik prasowy Jacek Ozdoba oraz szef zespołu programowego Błażej Poboży, a także radny Pragi Południe Dariusz Lasocki.

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!