Patryk Jaki, podczas specjalnej konferencji prasowej zwołanej w Sofii, zaprezentował przykład stolicy dysponującej mniejszym budżetem, a realizującej budowę metra szybciej i efektywniej niż Warszawa.

Sztab Patryka jakiego spotkał się dziś z kierownictwem metra w stolicy Bułgarii, by porozmawiać o tym, jak wygląda realizacja budowy metra, przy efektywniejszym wykorzystaniu środków z budżetu miasta. Ministrowi towarzyszyli  szef sztabu Oliwer Kubicki oraz rzecznik prasowy Jacek Ozdoba.

– To, co tutaj widzimy to jest wielki wstyd dla władz Warszawy. Stolica Bułgarii dysponuje budżetem odpowiadającym 4 mld złotych, natomiast Warszawa czterokrotnie większym. Mimo to, Sofia  buduje metro szybciej i taniej. – podkreślił podczas konferencji Patryk Jaki. I dodał: –  Musimy mieć ambitne plany, dlatego dzisiaj pokazujemy, że się da!

Konferencja stworzyła również możliwość sprostowania kilku nieprawdziwych informacji, które pojawiły się po stronie kandydata PO, mających na celu zdezawuowanie inwestycji metra w Sofii.  Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy mówił tu przede wszystkim o dostępności schodów ruchomych i wind czy częstotliwości kursowania pociągów metra.

Patryk Jaki zaznaczył, że w Sofii obecnie budowanych jest 12 nowych stacji, a koszt budowy jest trzykrotnie, a czasami sześciokrotnie tańszy niż w Warszawie.

– Dlatego jeśli zostanę prezydentem Warszawy od razu przystąpię do budowy III i IV linii metra – zapowiedział Jaki. Wymienił również argumenty, czemu tak ważne jest aby jak najszybciej rozwinąć infrastrukturę podziemnej kolei: mniejsze korki, lepsza jakość powietrza i dynamiczny rozwój terenów położonych w pobliżu powstających stacji metra.

– Cieszy mnie, że temat, który w kampanii podjęliśmy jako pierwsi, spotkał się z tak dużym odzewem zarówno wśród mieszkańców jak i oponentów politycznych. Jeszcze do wczoraj projekt budowy III i IV linii metra był wyśmiewany przez Rafała Trzaskowskiego, a dziś kandydat PO próbuje nas nieudolnie przelicytować, lecz nie jest w tym wiarygodny – komentuje szef zespołu programowego Błażej Poboży. – Takie akcje, jak ta w Sofii, mają na celu pokazać, że da się przeprowadzać inwestycje sprawniej i efektywniej niż ma to miejsce  w Warszawie pod rządami Platformy.

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!