Dziś na Bródnie Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy na Prezydenta Warszawy, zapowiedział, że od poniedziałku rusza na spotkania z mieszkańcami stu warszawskich  blokowisk i osiedli. Ministrowi towarzyszyli burmistrz Bemowa Michał Grodzki i radny dzielnicy Targówek Cezary Wąsik.

– Warszawa nie składa się tylko z biurowców i wieżowców, Warszawa to też osiedla i blokowiska, w których mieszkają tysiące obywateli. Chcemy zmienić przyzwyczajenia Ratusza, Warszawa jest dla wszystkich. Dlatego ruszamy z akcją #100imyPodBlokiem – powiedział podczas konferencji Jaki.

– Będziemy tam, gdzie są problemy mieszkańców, również tam, gdzie ludzie nigdy nie głosowali. Nie głosowali, bo mieli poczucie, że lokalna władza o nich nie pamięta – podkreślił Jaki.

– Chcę szczególnie podziękować panu ministrowi za tę inicjatywę. To ważne, że polityk szczebla centralnego zauważył problemy mieszkańców osiedli i chce z nimi rozmawiać – powiedział radny Targówka Cezary Wąsik.

Jaki podkreślił, że jest otwarty na propozycje innych lokalizacji. – Będziemy się starali być wszędzie tam gdzie mieszkańcy i ich problemy.

Minister skomentował także wyniki najnowszego sondaży prezydenckiego w Warszawie, w którym do prowadzącego Rafała Trzaskowskiego traci już tylko 5 punktów procentowych – Cieszę się, że nasza ciężka praca jest doceniana. Walczymy o uczciwą Warszawę. Dość rządów deweloperów, dość mafii reprywatyzacyjnej.

W pierwszej kolejności kandydat PiS odwiedzi osiedla na Bielanach, Bemowie, Białołęce, we Włochach i w Ursusie.

 

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!