Dziś Patryk Jaki zainaugurował akcję „Nie mówcie, że się nie da!”. Pierwszym tematem jest budowa i rozwój metra w Warszawie. – Podczas akcji będziemy porównywać sposób w jaki rozwija się Warszawa w czasie rządów PO z innymi stolicami w Europie. Na pierwszy ogień idzie jedna z największych porażek w stolicy: rozwój sieci metra – zapowiedział Patryk jaki.

Ministrowi podczas konferencji towarzyszyli rzecznik prasowy sztabu Jacek Ozdoba, przewodniczący sztabu Oliwer Kubicki, zastępca szefa sztabu Michał Grodzki, szef zespołu programowego Błażej Poboży oraz radna Warszawy Agnieszka Soin.

– Władze Warszawy przez ostatnie 12 lat wybudowały zaledwie 10 km metra. Warszawa ma najsłabiej rozwiniętą sieć linii metra w całym regionie. Sofia, stolica Bułgarii w tym samym czasie wybudowała 27 kilometrów metra – powiedział Jaki.

Podkreślił, że Platforma Obywatelska i Hanna Gronkiewicz-Waltz nie przygotowały przez 12 lat nawet planu budowy 3 linii metra. Jednocześnie kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy zapowiedział, że w środę udaje się do Sofii, by pokazać i porównać przykład stolicę Bułgarii ze stolicą Polski jeśli chodzi o budowę metra.

– Odolany, tu gdzie dziś się znajdujemy, są przykładem zaniechania 12 lat rządów Platformy Obywatelskiej w Warszawie. My to naprawimy, dlatego w naszym planie powstanie tu stacja metra – zapowiedział burmistrz Bemowa Michał Grodzki.

 

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!