Po opublikowaniu przez współpracowników Rafała Trzaskowskiego wpisu Michała Szpądrowskiego z czasów kiedy miał 15 lat, kierownictwo sztabu Patryka Jakiego oraz sam Szpądrowski zdecydowali o zakończeniu współpracy.

– W pełni zgadzam się ze mój wpis z czasów gdy miałem 15 lat był haniebny. Przelałem jako zadośćuczynienie za młodzieńczą głupotę pieniądze na rzecz Fundacji Ochrony Mienia Żydowskiego. Wpis skasowałem a wszystkich urażonych najmocniej przepraszam – napisał na Twitterze Szpądrowski.

Decyzja ws. Michała Szpądrowskiego to szybka i stanowcza reakcja na działania sztabu kandydata PO. Domagamy się analogicznych decyzji od kierownictwa Platformy i sztabu Rafała Trzaskowskiego wobec osób, o których pisaliśmy w ramach akcji #RatuszRafała, których dotychczasowe doświadczenie i słowa okazały się dyskredytujące. Mowa tu m.in. o Lechu Baryckim, Piotrze Jaworskim, Robercie Faliszewskim, Jarosławie Jóźwiaku i Grzegorzu Drobiszewskim.

Oliwer Kubicki, szef sztabu Patryka Jakiego napisał: „Nie tolerujemy takich zachowań. Podjęliśmy decyzję o wykluczeniu M. Szpądrowskiego ze sztabu. To jest różnica standardów. Teraz czas na to samo dla ludzi z PO: 1. odpowiedzialnych za kradzież kamienic 2. wykluczenie ze sztabu RT dziwnych lobbystów 3. Drobiszewskiego”.

 

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!