– Katastrofa komunikacyjna, która panuje na tzw. Mordorze, to wina obecnych władz Warszawy – powiedział podczas konferencji prasowej Patryk Jaki.  Minister skupił się na problemach komunikacyjnych biznesowej części Służewca. Ich rozwiązanie do propozycja Patryka Jakiego budowy III i IV linii metra, 

Kandydat na prezydenta Warszawy zorganizował konferencję prasową u zbiegu ulic Postępu i Marynarskiej – miejsca szczególnie dotkniętego źle zorganizowaną komunikacją zbiorową.  Według ministra nowoczesne miasta, które wydają pozwolenia na budowę tylu biurowców, tylu miejsc pracy, muszą przewidywać stworzenie proporcjonalnej infrastruktury komunikacyjnej. – Na ”Mordorze” z dnia na dzień jest pod tym względem coraz gorzej. My to zmienimy! – zadeklarował kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy.

Obecne władze nie przygotowały nawet planu przebiegu trzeciej linii metra.  – To skandal! Wszystko, jeśli chodzi o zarządzanie miastem i komunikację zbiorową trzeba zmienić. Dlatego, dokładnie w tym miejscu powstanie stacja metra – podkreślił minister.

– Musi powstać tu metro, jest potrzeba obsługi ruchu, który jest zdecydowanie ruchem ponadlokalnym – powiedział zastępca szefa sztabu Michał Grodzki.

– Nie będzie rozwiązania problemu korków, jeżeli 100 tys. ludzi tu pracujących, nie będzie miało możliwości wygodnego dojazdu. Budowa III i IV linii metra umożliwi dojazd do „Mordoru” osobom z niemalże wszystkich dzielnic Warszawy. To będzie prawdziwy komunikacyjny przełom – dodał Oliwer Kubicki, szef sztabu wyborczego Patryka Jakiego.

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!