Budowa nowej hali sportowej przy szkole podstawowej nr 264 im. Gabrieli Mistral jest możliwa dzięki wsparciu z programu „Sportowa Polska”, prowadzonemu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Otrzymana kwota dofinansowania 3 075 300 zł pozwoli na wybudowanie hali sportowej prawdopodobnie do końca 2023 roku. Ta inwestycja to kolejny sukces władz dzielnicy, współrządzonej przez Prawo i Sprawiedliwość.

Sprawa budowy hali sportowej przy szkole przy ulicy Skorochód Majewskiego 17 ciągnęła się już od wielu lat. Poświęcone jej były liczne komisje, sesje a także spotkania z dyrekcją i przedstawicielami szkoły. Radni składali w tej sprawie interpelacje i zapytania. Efekt? Trywialnie mówiąc żaden. Poprzedniemu zarządowi dzielnicy (Koalicja Obywatelska i Ochocianie) nie udało się pozyskać wystarczających środków z Urzędu Miasta, ani z innych źródeł, aby rozpocząć inwestycję.

Sprawa ruszyła z miejsca dopiero po zmianie władzy dzielnicy Ochota, która miała miejsce w kwietniu 2021 roku. Nie bez znaczenia jest fakt, że za ochocką oświatę odpowiada wiceburmistrz Sławomir Umiński, który od samego początku aktywnie działa na rzecz rozwoju tego obszaru funkcjonowania dzielnicy.

– Budowa hali sportowej w tym miejscu była jednym z naszych priorytetów, odkąd zarządzamy dzielnicą. To ogromna inwestycja, ale bardzo potrzebna. Dotychczasowa sala gimnastyczna na której ćwiczyli uczniowie nie stanowiła wystarczającego zaplecza do prowadzenia zajęć z WF, czy dodatkowych zajęć sportowych. Rozwój infrastruktury sportowej to tak naprawdę inwestycja w nasze dzieci i młodzież – podkreśla wiceburmistrz Sławomir Umiński.

Do realizacji inwestycji opiewającej na kwotę blisko 12,5 mln złotych niezbędne było pozyskanie dodatkowych środków. Urząd dzielnicy wystąpił o nie za sprawą programu „Sportowa Polska”, którego celem jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju. Dzięki dofinansowaniu na kwotę 3 075 300 zł możliwe jest rozpoczęcia prac budowy nowego obiektu sportowego.

– Gdyby nie wsparcie Polskiego Rządu ta inwestycja nie byłaby możliwa. To kolejny przykład dobrej współpracy na linii władz centralnych z samorządem. Wcześniej mogliśmy się o tym przekonać, chociażby podczas wsparcia otrzymanego dla ochockich szkół z rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”. W ramach tego programu, do szkół z naszej dzielnicy trafił wysokiej jakości sprzęt komputerowy na kwotę 1 300 000 złotych. Za tę pomoc jesteśmy wdzięczni stronie rządowej. Podziękowania należą się również Panu Posłowi Jarosławowi Krajewskiemu, który jest bardzo często obecny na Ochocie i na co dzień interesuje się sprawami naszej dzielnicy, służąc swoim wsparciem. Do tej pory wspólnie udało nam się zrobić naprawdę dużo dla naszych mieszkańców, a nowa hala jest tego doskonałym przykładem – podsumowuje przewodniczący Rady Dzielnicy Ochota Krzysztof Wojciechowski.

Do tej pory wyburzono dotychczasową salę gimnastyczną. Pierwszy etap prac, którego ukończenie planowane jest na 8 grudnia 2023 roku, obejmuje jeszcze budowę nowej hali sportowej. Drugi etap dotyczy zagospodarowania terenu dookoła obiektu sportowego i wykonania ewentualnych prac uzupełniających.

 

Na zdjęciu: wizualizacja hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 264 im. Gabrieli Mistral na warszawskiej Ochocie

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!