Bielańskie obchody wybuchu Powstania Warszawskiego odbyły się 6 sierpnia. Uroczystość jak co roku rozpoczęła się mszą świętą w kościele Matki Bożej Królowej Pokoju na Młocinach. Nabożeństwo celebrował nowo wybrany kapelan bielańskich kombatantów ksiądz major Bogusław Pasternak.

Wśród zebranych byli oczywiście kombatanci, na czele z prezesem Bielańskiego Klubu Kombatanta Józefem Kassykiem. Nie zabrało warszawskich przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, wśród przybyłych była pani poseł Małgorzata Gosiewska. Radę Warszawy reprezentowali wiceprzewodniczący Dariusz Figura i radny Edmund Świderski, natomiast wśród dzielnicowych radnych byli między innymi Ryszard Zakrzewski, Łukasz Świderski i Michał Świderski. Pojawili się również przedstawiciele Wojska Polskiego, Policji i Straży Pożarnej. Miłym akcentem były delegacje pobliskich szkół, które pojawiły się z pocztami sztandarowymi pomimo trwających wakacji. Obecni byli również przedstawiciele Samorządu Osiedla Młociny, czy przedstawiciele Bielańsko-Żoliborskiego Klubu Gazety Polskiej. Nie zabrakło oczywiście zwykłych mieszkańców Bielan.

Po mszy świętej poczty sztandarowe, delegacje i wszyscy zgromadzeni przemaszerowali na ulicę Michaliny,  pod pomnik upamiętniający walki o lotnisko bielańskie, gdzie zostały złożone wieńce.

Udostępnij

Podziel się tym ze znajomymi!